reklama

Nejen Ondra, české lezení má i Adamovskou. Teenageerka získala evropský bronz

Eliška Adamovská. Eliška Adamovská. autor: ČTK
Eliška Adamovská vybojovala na závěr mistrovství Evropy ve sportovním lezení v Moskvě bronz v olympijské kombinaci.

Devatenáctiletá havířovská rodačka navázala na středeční zisk stříbra v lezení na obtížnost.

Adamovská vyhrála v kombinaci páteční kvalifikaci a dnešní osmičlenné finále zahájila osmým místem v lezení na rychlost. Do hry o medaile se čtvrtá dívka loňského juniorského MS posunula čtvrtým místem v boulderingu. V závěrečném lezení na obtížnost byla druhá, poté co jako jediná spolu s Viktorií Meškovovou dosáhla až na vrchol cesty, ale v horším čase.

Ruska Meškovová získala v domácím prostředí po zlatu z obtížnosti a boulderingu také nejdůležitější titul v kombinaci, jímž si zajistila poslední volné místo pro start při premiéře tohoto sportu na OH v Tokiu. Druhá skončila Srbka Staša Gejová.

V soutěži mužů napodobil úspěch své krajanky Alexej Rubcov. Nejlepší z Čechů Jan Kříž skončil v kvalifikaci jedenáctý. Na šampionátu nestartoval šestinásobný medailista z ME Adam Ondra, jenž si už start pod pěti kruhy zajistil před rokem na kvalifikačních závodech v Toulouse.

Mistrovství Evropy ve sportovním lezení v Moskvě - kombinace:

Muži: 1. Rubcov (Rus.) 20 b., 2. Lehmann (Švýc.) 24, 3. Lužeckij (Rus.) 30, …v kvalifikaci 11. Kříž, 15. Stráník (oba ČR).

Ženy: 1. Meškovová (Rus.) 12, 2. Gejová (Srb.) 15, 3. Adamovská 64, …v kvalifikaci 16. Smetanová, 18. Janošová (všechny ČR).

reklama