reklama

Nejlepší pozemkářka historie Aymarová končí

Argentinská pozemní hokejistka Luciana Aymarová Argentinská pozemní hokejistka Luciana Aymarová autor: Reuters
Argentinka Luciana Aymarová, považovaná za nejlepší pozemní hokejistku všech dob, ukončila v 37 letech kariéru.

Mendoza - Argentinka Luciana Aymarová, považovaná za nejlepší pozemní hokejistku všech dob, ukončila v 37 letech kariéru. Rozloučila se triumfem v prestižní soutěži Champions Trophy, kterou argentinské reprezentantky ovládly na domácí půdě v Mendoze po vítězství v nedělním finále nad Austrálií po penaltovém rozstřelu.

"Je to pro mě těžká chvíle, protože jsem sportu zasvětila celý svůj život. Předtím jsem byla tak rozrušená, že jsem na hotelu brečela," řekla Aymarová po zápase, který skončil 1:1. Na penalty vyhrály Argentinky 3:1.

Aymarová se chtěla loučit už po olympijských hrách v Londýně, kde byla vlajkonoškou argentinské výpravy. Na olympiádě startovala celkem čtyřikrát, ale zlaté medaile se ani jednou nedočkala - získala dvě stříbra a dva bronzy. Má však dva tituly z mistrovství světa v letech 2002 a 2010 a Champions Trophy vyhrála letos už pošesté. Navíc podeváté získala cenu pro nejlepší hráčku turnaje.

Osmkrát byla vyhlášena nejlepší pozemní hokejistkou světa. V Argentině se těší podobné popularitě jako fotbalista Lionel Messi, kterého v roce 2010 porazila v anketě o nejlepšího sportovce země.

reklama