Nejlepší střelec NBA DeRozan připomněl Jordana, odehrál další třicetibodový zápas

19. 11. 2016 9:40
Torotnský DeMar DeRozan potvrdil pozici nejlepšího střelce NBA a podesáté v sezoně pokořil hranici 30 bodů, čímž připomněl legendárního Michaela Jordana. Russell Westbrook podobně zářil v dresu Oklahoma City.
DeMar DeRozan (Toronto Raptors)
DeMar DeRozan (Toronto Raptors) | Foto: Reuters

New York - Nejlepší střelec NBA DeMar DeRozan z Toronta odehrál v pátek další třicetibodový zápas. Při vítězství Raptors v Denveru 113:111 po prodloužení překonal v této sezoně hranici 30 bodů už podesáté z prvních dvanácti zápasů, což naposledy dokázal Michael Jordan v roce 1987.

Už čtvrtý triple double v sezoně si připsal Russell Westbrook a dovedl Oklahomu City k vítězství nad Brooklynem 124:105. Bodů nasbíral 30, asistencí 13 a přidal 11 doskoků. Další hvězdou pátečního programu byl Anthony Davis z New Orleans, jenž při výhře nad Portlandem 113:101 vstřelil 38 bodů.

Davis proměnil čtrnáct z 22 střel z pole, přidal devět doskoků, šest asistencí, čtyři bloky a Pelicans se dočkali třetího vítězství v sezoně. Velkou roli sehrál i náhradník Jrue Holiday, který nastoupil poprvé v tomto ročníku a připsal si 21 bodů a sedm asistencí. Holiday dosud nehrál kvůli zdravotním problémům jeho manželky Lauren, která podstoupila operaci mozku.

Nejlepším celkem NBA zůstali Los Angeles Clippers, kteří zvítězili na hřišti Sacramenta 121:115 a mají bilanci 11 výher a dvou proher. Clippers ve druhé části vedli až o 26 bodů, přesto se domácí dvě minuty před koncem přiblížili na dvoubodový rozdíl. Pak ale předvedli dvě ztráty a obrat se nekonal. Domácím nepomohlo ani 38 bodů, 13 doskoků a 7 asistencí DeMarcuse Cousinse. Clippers vedl s 29 body Blake Griffin, 26 bodů nastřílel J. J. Redick.

Charlotte Hornets přehráli Atlantu 100:96, i když v poslední čtvrtině prohrávali o deset bodů. Vývoj otočili šňůrou 20:4. San Antonio porazilo Los Angeles Lakers 116:107 a trenér Gregg Popovich se posunul v historické tabulce úspěšných trenérů na sedmé místo. Vítězných zápasů Popovich odkoučoval 1099 a dostal se před jinou legendu Larryho Browna.

NBA:

Boston - Golden State 88:104, Charlotte - Atlanta 100:96, Cleveland - Detroit 104:81, Dallas - Memphis 64:80, Denver - Toronto 111:113 po prodl., Indiana - Phoenix 96:116, LA Lakers - San Antonio 107:116, New Orleans - Portland 113:101, Oklahoma City - Brooklyn 124:105, Sacramento - LA Clippers 115:121.

3. Portland 14 7 7 50,0
4. Minnesota 11 4 7 36,4