reklama

Nejlepším trenérem roku je opět kouč biatlonistů Rybář

Ondřej Rybář. Ondřej Rybář. autor: Milan Kammermayer
Unie profesionálních trenérů Českého olympijského výboru zvolila podruhé v řadě jako nejlepšího Trenéra roku Ondřeje Rybáře. Za šéftrenérem českých biatlonistů skončil na druhé pozici kouč české fotbalové reprezentace Pavel Vrba a třetí místo obsadil trenér vodních slalomářů Jiří Prskavec starší.

Praha - Ondřej Rybář byl podruhé za sebou zvolen Trenérem roku podle Unie profesionálních trenérů Českého olympijského výboru. Šéftrenér českých biatlonistů porazil v hlasování stejně jako v minulém ročníku ankety kouče fotbalových reprezentantů Pavla Vrbu. Na třetí místo se dostal Jiří Prskavec starší, který přivedl svého syna Jiřího i Kateřinu Kudějovou k titulu mistrů světa ve vodním slalomu.

"V minulé sezoně bylo velkou výzvou navázat na úžasné úspěchy ze Soči. Výkony našich sportovců jsou odměnou i pro realizační tým a jsem rád, že se mi kdykoliv daří si tyhle okamžiky vybavit," uvedl Rybář.

O jeho výhře v anketě rozhodly hlasy 108 členů trenérské unie z 35 sportovních svazů. Mezi finalisty byli dále Milan Doleček (veslování), Petr Novák (rychlobruslení) a Petr Pála (tenis).

Sedmatřicetiletý Rybář přivedl biatlonisty ke čtyřem medailím na MS v Kontiolahti včetně zlaté ze smíšené štafety. Vrba s fotbalovou reprezentací postoupil na mistrovství Evropy ve Francii a dva Prskavcovi svěřenci přidali k individuálním titulům také zlato z MS v závodech hlídek se svými kolegy.

Do Síně slávy Unie profesionálních trenérů bylo slavnostně uvedeno devět koučů - Josef Augusta (hokej), Zdeněk Ciller (běžecké lyžování), Lubomír Dobrý (basketbal), Jozef Jarabinský (fotbal), Pavel Korda (tenis), Eduard Krützner (ragby), Miroslav Kváč (atletika), Stanislav Neveselý (hokej) a Ladislav Souček (kanoistika).

reklama