Clenbuterol i pervitin, dva roky i doživotní zákaz. Tito Češi pykali za doping

Není to doping, ale hon na čarodějnice, bránila se po svém potrestání za clenbuterolový nález bikrosařka Jana Horáková.
Srpen 2008 - Cyklista Ondřej Sosenka měl na mistrovství republiky pozitivní test na zakázanou látku metamfetamin a obdržel dvouletý zákaz činnosti. Vědomé užití dopingu popřel a naopak mluvil o tom, že se jej možná někdo snažil poškodit.
Červenec 2010 - Vzpěrač Petr Sobotka dostal za opakovaný dopingový nález doživotní trest.
Září 2010 - Koulař Remigius Machura mladší dostal dvouletý trest zákazu startu kvůli pozitivnímu dopingovému testu na růstový hormon. Později mu za odmítnutí kontroly nařídila arbitráž v Lausanne dokonce osmiletý trest. S dopingem měl přitom své zkušenosti i Machurův otec, který otevřeně razí názor, že by měl být legalizován.
Únor 2012 - Fotbalista Viktorie Plzeň David Bystroň měl po utkání základní skupiny Ligy mistrů s Borisovem pozitivní dopingový test (podle spekulací na metamfetamin, který je známější jako pervitin) a byl potrestán dvouletým zákazem startu. Kauza mu fatálně změnila život. Po uplynutí trestu už nikdy na skvělou kariéru nenavázal a v roce 2017, když působil v nižší švýcarské soutěži, si kvůli osobním problémům vzal život.
Foto: ČTK
Sport ČTK Sport, ČTK
Aktualizováno 16. 3. 2021 10:47
Hokejista Jan Mandát se zařadil k českým sportovcům, kterým dopingové instituce prokázaly doping. Podívejte se v přehledu na další české sportovce, kteří v posledních letech byli za užití nepovolených látek tvrdě trestáni.
 

Právě se děje

Další zprávy