reklama

Němky chtějí zaskočit český tým. "Počkáme si na svou šanci"

Andrea Petkovičová, která vyhrála v neděli Turnaj šampionek v Sofii, spolu s Angelique Kerberovou neprohrály ani jednu dvouhru ve Fed Cupu. Andrea Petkovičová, která vyhrála v neděli Turnaj šampionek v Sofii, spolu s Angelique Kerberovou neprohrály ani jednu dvouhru ve Fed Cupu. autor: Reuters
Zatímco české tenistky usilují o třetí triumf ve Fed Cupu za poslední čtyři roky, Němky si o víkendu v pražské O2 areně zahrají ve finále po dlouhých dvaadvaceti letech.

Praha - Zatímco české tenistky usilují o třetí triumf ve Fed Cupu za poslední čtyři roky, Němky si o víkendu v pražské O2 areně zahrají ve finále po dlouhých dvaadvaceti letech.

Nástupkyně Steffi Grafové a Anke Huberové i proto půjdou do zápasu v pozici outsiderek. Například sázková kancelář Fortuna vypsala na triumf Češek kurz 1,52:1, kdežto na vítězství týmu kapitánky Barbary Rittnerové kurz 2,25:1. Na triumf Němek si navíc vsadilo jen pouhých pět procent sázkařů.

"Výhodou je, že jsme všechno vyhráli"

Němky však chtějí tým okolo světové čtyřky Petry Kvitové čtyřky překvapit. Pomoci by jim k tomu měla především dvojice Angelique Kerberová, Andrea Petkovičová, která vyhrála všech šest svých singlových duelů v tomto ročníku soutěže.

V zápasech proti Slovensku a Austrálii vyhrála aktuální světová desítka Kerberová všechny čtyři zápasy ve dvouhře, čtrnáctá žena žebříčku WTA Petkovičová zase porazila obě jedničky týmů soupeře. 

"Já jim věřím a plně jim důvěřuju a jsem ohledně jejich sobotní nominace sebevědomá. Je velmi rozdílné hrát turnaje a Fed Cup, obě mají z letoška díky výhrám pozitivní emoce, což je velká výhoda," přiznala Rittnerová na středeční tiskové konferenci.

Pála: Všechno může být jinak

Německá kapitánka, která byla v roce 1992 vedle Grafové a Huberové jako hráčka u posledního triumfu Němek, by teď ráda slavila i v jiné roli. "Je lepší koukat na dvě trofeje než na jednu," smála se.

Protějšek Rittnerové Petr Pála však poznamenal, že německému složení tenistek do dvouher bude věřit, až jména uvidí při losu. "Je to jedna z variant, s kterou počítáme, na to se připravujeme, ale je to ještě hodně brzo. Je teprve středa a hodně věcí se může změnit, protože se může cokoli stát," podotkl Pála.

"Nepřikládám tomu zas tak úplně velký význam. Je zajímavé, že to řekli, mají k tomu své důvody a tak to i beru," doplnil český kapitán, který by měl do dvouher vsadit na duo Petra Kvitová, Lucie Šafářová.

Petkovičová: Musím čekat na svou šanci

Rittnerová před zápasy sází na to, že Petkovičová má na rozdíl od další případné hráčky do dvouhry Sabine Lisické lepší vzájemnou bilanci s Kvitovou (4:3), navíc v neděli triumfovala na Turnaji šampionek v bulharské Sofii.

"Proti Petře nikdy nemáte zápas úplně pod kontrolou. Výměny bývají krátké a tady na rychlém povrchu budou ještě kratší. Musím čekat na svoji šanci a využít ji," uvedla Petkovičová, která má lepší vzájemnou bilanci i proti Šafářové (4:2).

"Když vezeme každý zápas zvlášť, tak je to vyrovnané, ale celkově by měly vzhledem ke zkušenostem z finále, zvolenému povrchu a domácímu prostředí malou výhodu Češky," doplnila německá dvojka.

Kerberová nehrála téměř měsíc

Naopak Kerberová hrála na rozdíl od své krajanky poslední soutěžní zápas v říjnu  v Pekingu a od té doby jen trénuje. "V Asii už jsem se cítila vyčerpaná, takže bylo dobře, že jsem měla pár dnů volna. Cítím se dobře a do zápasového rytmu se rychle dostanu," věří německá jednička. 

Kerberová, která má se Šafářovou rovněž lepší bilanci (1:0), naopak s Kvitovou je na tom hůře (2:3), si myslí, že jsou šance na triumf vyrovnané a že rozhodne nejspíš závěrečná čtyřhra, do níž by na české straně měly zasáhnout Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká a za Němky nejspíš Lisická s Julií Görgesovou.

reklama