reklama

Nemocná Šafářová nebude hrát ani na Australian Open

Lucie Šafářová Lucie Šafářová autor: Milan Kammermayer
Současná světová devítka tak poprvé po skoro deseti letech vynechá grandslamový turnaj. Informala o tom prostřednictvím mluvčího fedcupového týmu Karla Tejkala.

Praha - Tenistka Lucie Šafářová kvůli přetrvávajícím zdravotním problémům z bakteriální infekce nestihne letošní Australian Open. Současná světová devítka tak poprvé po skoro deseti letech vynechá grandslamový turnaj. Informovala o tom prostřednictvím mluvčího fedcupového týmu Karla Tejkala.

"Léčení se v posledních dnech zkomplikovalo, a tak jsem nemohla absolvovat tréninky, které by mi umožnily odletět na turnaje do Austrálie kvalitně připravena. Proto jsem se rozhodla odhlásit, nezatěžovat organismus cestováním a soustředit se na doléčení a postupnou rekonvalescenci," uvedla Šafářová v tiskové zprávě.

Klouby stále bolí

Loňská finalistka Roland Garros Šafářová prodělala po US Open bakteriální infekci a strávila i týden v nemocnici. Stihla na konci sezony odehrát pár turnajů a pak dvouhru i čtyřhru na Turnaji mistryň, ale od finále Fed Cupu měla znovu problémy.

Už před Vánocemi zrušila účast na Hopmanově poháru smíšených párů v Perthu. Doufala, že stihne Australian Open, ale její stav jí neumožnil pořádně trénovat. "Stále mě totiž bolí klouby, a tak se nemohu připravovat tak, jak si s trenérem představujeme. Stoprocentní zatím stále nejsou ani biochemická vyšetření," odhalila.

Proto vynechá turnaj v Sydney a následně úvodní grandslam sezony v Melbourne. Bodově neztratí, jelikož před rokem na obou akcích ve dvouhře vypadla v 1. kole. Na Australian Open se ale spolu s Američankou Bethanií Mattekovou-Sandsovou radovala z deblového titulu.

Nejtěžší období kariéry

Na grandslamu bude osmadvacetiletá Šafářová ve dvouhře chybět poprvé od roku 2006, kdy vynechala Wimbledon. O Melbourne přijde čtvrtfinalistka turnaje z roku 2007 poprvé po deseti startech v řadě.

Teoreticky by Šafářová mohla zahájit sezonu Fed Cupem. České obhájkyně titulu čeká 1. kolo v Kluži proti Rumunsku v prvním únorovém týdnu. "Když vše půjde optimálně, bude to první akce, kterou bych mohla zvládnout. Pokud ne, soustředím se na americké turnaje WTA," konstatovala.

Šafářová bývala dříve často zraněná, ale v posledních letech se jí komplikace vyhýbaly. Od spojení s kanadským koučem Robem Steckleym nabrala sebevědomí a uvolnila se. Loni prožila životní sezonu, což ji vyneslo v singlu do světové desítky. Během roky byla dokonce pátá a na jeho konci devátá.

Proto současné období od US Open nese těžce. "Vždycky jsem měla zranění na čtrnáct dnů, tři týdny, ale toto trvá od září. Je to asi nejtěžší období, co v kariéře pamatuju," řekla Šafářová na prosincovém vyhlášení Sportovce roku.

reklama