Neporazitelný Detroit zastavili až basketbalisté Atlanty

10. 1. 2015 10:01
V souboji týmů s nejlepší aktuální formou v NBA zvítězili lídři Východní konference z Atlanty v Detroitu 106:103.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

New York - V souboji týmů s nejlepší aktuální formou v NBA zvítězili lídři Východní konference z Atlanty v Detroitu 106:103. Hawks uspěli posedmé za sebou, naopak vítězná série basketbalistů Detroitu se právě po sedmi zápasech zastavila.

Hostům se v Detroitu podařilo ovládnout první poločas, vedli v něm až o 23 bodů. "Detroit v posledních zápasech hrál velmi dobře. Pokud chcete takový tým porazit, tak na ně musíte vletět od samého začátku," řekl Kyle Korver.

I přes velkou ztrátu a střelecké trápení podkošových hvězd se domácím Pistons podařilo zápas zdramatizovat. Greg Monroe smečí dvě sekundy před koncem snížil na rozdíl tří bodů a Detroit pak ještě sebral soupeři míč, vyrovnávací trojka ale už do koše nepadla.

Cleveland podal bez LeBrona Jamese lepší výkon než v předchozích utkáních, ale na vedoucí tým ligy to nestačilo. Golden State, kteří doma v sezoně prohráli jen jednou, díky výbornému závěru porazili Cavaliers 112:94.

Hosté se v poslední čtvrtině přiblížili na rozdíl čtyř bodů, ale Warriors zabrali a v čele se Stephenem Currym zápas zlomili ve svůj prospěch. Curry dal 23 bodů a přidal deset asistencí, Klay Thompson nastřílel 24 bodů. J.R. Smith prožil nejlepší zápas v novém působišti, když vedl Cleveland s 27 body.

Wall konečně pokořil Rose

John Wall zaznamenal 16 bodů a 12 asistencí a Washington zdolal Chicago jasně 102:86. Wall přehrál dalšího výborného rozehrávače Derricka Rose, když ho donutil k dalšímu špatnému střeleckému výkonu a poprvé v kariéře Rose ve vzájemném duelu porazil.

Bulls minuli 20 z prvních 24 střel v zápase a v závěru první čtvrtiny už prohrávali 10:30. Rose dal nakonec 19 bodů, ale trefil jen osm z 19 pokusů z pole.

Obhájci titulu ze San Antonia odehráli poslední čtvrtinu prakticky bez trojice opor Duncana, Parkera a Ginobiliho, přesto 41 body otočili zápas s Phoenixem a vyhráli 100:95. Lakers i bez Kobeho Bryanta doma jasně zdolali Orlando 101:84.

NBA:

Brooklyn - Philadelphia 88:90, Detroit - Atlanta 103:106, Golden State - Cleveland 112:94, Indiana - Boston 107:103 po prodl., LA Lakers - Orlando 101:84, Milwaukee - Minnesota 98:84, New Orleans - Memphis 106:95, Oklahoma City - Utah 99:94, Sacramento - Denver 108:118, San Antonio - Phoenix 100:95, Washington - Chicago 102:86.

4. Utah 37 13 24 35,1
5. Minnesota 35 5 30 14,3