reklama

Neskutečný finiš. Překážkář skočil do cíle šipku a stal se šampionem

Youtube.com
Málo vídaný závěr měl závod na 400 metrů překážek na americkém univerzitním mistrovství. Šampionem se stal Infinite Tucker díky tomu, že do cíle skočil šipku.

V cílové rovince běželi bok po boku Tucker a jeho týmový kolega z texaské A&M univerzity Robert Grant. Dramatický souboj rozhodl nečekaný Tuckerův kousek.

Na posledních metrech se odrazil a střemhlav skočil do cíle. Díky tomu se stal nejen šampionem univerzitní Jihovýchodní konference, ale slavným po celém světě. Během chvíle nasbíraly na Youtube záběry jeho skoku přes deset milionů zhlédnutí.

"Nad desátou překážkou jsem zavřel oči. Když jsem je otevřel, viděl jsem za cílem svoji mamku. Tak jsem skočil, abych ji mohl obejmout," vysvětloval hrdina okamžiku s pusou od ucha k uchu důvod skoku.  "Dal jsem prostě do toho závodu všechno a cítil jsem, že se do cíle musím vrhnout celým svým tělem," doplnil později už vážně.

Poražený Grant nevěřil vlastním očím, co se vedle něj stalo. Pak však vzal prohraný souboj také s humorem. "Kdybych teď na kameru a mikrofon řekl, co si myslím, tak mě kouč Pat Henry vykopne z týmu," smál se Grant, jenž se pokusil kontrovat parakotoulem, ten ovšem přišel za cílem…

Takhle vypadala cílová fotografie:

Inifinite Tucker, 400 m překážek, cílová fotografie Foto: Twitter
Video: Trapas v Diamantové lize. Skokance uletěla paruka Video: Trapas v Diamantové lize. Skokance uletěla paruka Čtěte zde
reklama