reklama

Nespravedlivost by se neměla opakovat. Saganův případ přispěje k zavedení videa v cyklistice

Tour de France, 4. etapa: Pád Marka Cavendishe po té, co ho srazil loktem Peter Sagan. Tour de France, 4. etapa: Pád Marka Cavendishe po té, co ho srazil loktem Peter Sagan. autor: ČTK
Kolize cyklisty Petera Sagana s Britem Markem Cavendishem stála slovenského jezdce Tour de France. Mezinárodní cyklistická unie (UCI) Sagana ze závodu vyloučila, později svůj výrok změnila. Případ přispěl k tomu, že nově by po fotbale měly dohlížet kamery na regulérnost také v silniční cyklistice.

Brusel - Po fotbalu bude video k posuzování sporných situací moci využívat i silniční cyklistika. Mezinárodní cyklistická unie (UCI) chce podle belgického deníku Het Nieuwsblad příští rok nasadit zvláštního experta na rozbor videozáznamů při několika nejvýznamnějších závodech včetně všech tří Grand Tours.

K rozhodnutí o využití videa přispěla kontroverzní diskvalifikace Slováka Petera Sagana během letošní Tour de France.

Trojnásobný mistr světa Sagan byl označen za viníka pádu Marka Cavendishe v spurtérském souboji čtvrté etapy. Britský jezdec skončil v bariéře a se zlomenou lopatkou musel z Tour odstoupit. Saganova stáj Bora-hansgrohe se proti vyloučení své hvězdy okamžitě odvolala k UCI i CAS, ale neuspěla. Později UCI svůj postoj přehodnotila s tím, že šlo o neúmyslnou nehodu.

reklama