reklama

Neumannová má další problém. Radnici vadí Tour na Hradě

Objeví se na Hradě světová lyžařská elita? Objeví se na Hradě světová lyžařská elita? autor: Ludvík Hradilek
Organizátoři závodu zatím nemají povolení městské části

Praha - Bývalá lyžařka Kateřina Neumannová, která stále shání nové spolupracovníky pro organizaci světového šampionátu v Liberci, má problémy i s dalším velkým podnikem.

Neumannová má na Hradčanském náměstí uspořádat 30. prosince závody ve sprintu v rámci Tour de Ski. Projekt už schválila Mezinárodní lyžařská federace, jenže Neumannová zatím nemá potřebné povolení od městské části Prahy 1. Upozornil na to server deník.cz.

Potvrzeno: Na Pražském hradě bude lyžařský sprint - čtěte ZDE

Úřad Prahy 1 vrátil organizátorům některé části projektu k dopracování, navíc se ozývají protesty opozičních zastupitelů i kulturních sdružení.

Neumannová má pro Liberec ředitele, ale čeká ji žaloba - více ZDE

Radnici se nelíbí bezpečnostní opatření, neexistující evakuační plány a také plán organizátorů dovážet uměle vyrobený sníh ze Strahova.

"Jde o dva a půl tisíce metrů krychlových umělého sněhu, který se musí z výrobny ze Strahova nějak dovézt. Celkem jde tedy o osm set vjezdů nákladních aut do historického centra," upozorňujemístostarosta Prahy 1 pro oblast dopravy Karel Koželuh z SNK-ED, který navrhuje alespoň změnu trasy.

Organizátoři se nebojí

Organizátoři kontrují, že nakonec zřejmě sníh ze Strahova vozit nebudou a ani další výtky prý závod neohrozí.

Pražská lyže - trasa Foto: Aktuálně.cz

"Původně jsme chtěli sníh vozit auty, jenže tento typ by se v případě náhlé změny počasí proměnil v kostku ledu. Z toho důvodu by bylo výhodnější vyrobit umělý sníh s pomocí dusíku přímo na Hradčanském náměstí, tím by problémy s dopravou odpadly," řekl Deníku ředitel závodu Marek Rejman.

Radním se nelíbí ani příliš úzké tribuny pro diváky, požadují vypracovat evakuační plány.

Proti závodům protestují také nejrůznější občanská sdružení. "Je nepřístojné, aby se v zóně UNESCO děly takovéto akce. Se spřátelenými organizacemi podnikneme kroky proti uskutečnění závodu," cituje server prohlášení místopředsedkyně Sdružení občanů a přátel Malé Strany a Hradčan Aleny Schätzové.

Idea pražského sprintu se nelíbí ani některým zastupitelům. Filipu Pospíšilovi ze Strany zelených se nelíbí dopravní zátěž, ale ani využití Pražského hradu jako kulisy pro sportovní akci. "Je tedy pouze otázkou, kdy si motorkáři pronajmou nádvoří Hradu na závody," řekl Deníku Pospíšil.

reklama