Tomáš Adamec
12. 1. 2008 19:30
Neumannová se předvedla v Bedřichově
Kateřina Neumannová v cíli štafetového závodu.
Kateřina Neumannová v cíli štafetového závodu. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Liberec - Česká královná bílé stopy, Kateřina Neumannová, znovu po devíti a půl měsíci od posledního velkého závodu závodila. Den před startem 41. ročníku Jizerské padesátky se v Bedřichově u Liberce běžel firemní štafetový závod.

Zvítězil tým "Liberec 2009", který propagoval blížící se mistrovství světa, jenž se bude za rok konat v okolí Liberce.

O vítězném týmu vlastně nikdo od začátku nepochyboval, když v něm byli přihlášení Kateřina Neumannová, Martin Koukal, Lukáš Týfa a Milan Šperl.

Závodilo se ale především pro zábavu a pro radost. Většina účastníků na startu 31 týmů byli amatéři, lépe řečeno nadšenci pro běh na lyžích. Dokonce se zúčastnily i týmy nadace Leontinka, v nichž běželi nevidomí běžkaři s doprovodem.

Hlavní hvězda startovního pole Kateřina Neumannová závod příliš nevnímala, přišla se hlavně pobavit sportem.

Velkou hlavu si nedělala ani s mazáním svých lyží, neboť prý měla ještě namazáno z nedávné Zlaté lyže, během níž si také s chutí projela novoměstskou trať.

"To, že už netrénuji, je na fyzické kondici znát , ale technika se nezapomíná a lyžovat asi umím pořád, jen síla a kyslík trochu chybí," prozradila olympijská vítězka.

Po dojezdu zavzpomínala současná prezidentka organizačního výboru pro MS v klasickém lyžování v Liberci na své nejoblíbenější závody. Které to byly?

"Když se mi dařilo, tak na Nové Město na Moravě! Před domácími diváky to byly vždy veliké zážitky. A samozřejmě takové ty dojezdy do cíle, když člověk vyhraje mistrovství světa, tak to bych si klidně zopakovala (smích)," odpověděla Kateřina Neumannová.

V neděli 13. ledna 2008 jsou na programu Jizerské 50 závody na 25 a 50km v klasickém lyžování.

Výsledky štafetového závodu Mather Jizerská firemní:

1. Liberec 2009 (K.Neumannová, M.Koukal, L.Týfa, M.Šperl) 0:27:27, 2. Patria Direkt 11 (T.Klápště, J.Kříž, L.Knapek, P.Svoboda) 0:28:52, 3. Česká pojišťovna (Č.Štampach, F.Krejbich, V.Kunc, F. Saidl) 0:29:23, 4. Bedřichov místní občasni (P.Roubíček, P.Šmaus, M.Koucký, J.Saska) 0:31:43, 5. ČEZ Energy TEAM (M.Mika, Z.Andršová, D.Pross, Z.Hruý) 0:31:46,