reklama

Neuvěřitelná Vonnová! Včera jí tahali krev z kolene, teď vede kombinační závod

Lindsey Vonnová. Lindsey Vonnová. autor: Reuters
Navzdory poraněnému kolenu vede americká hvězda Lindsey Vonnová po superobřím slalomu kombinační závod na Světovém poháru v Andoře.

Soldeu (Andorra) - Navzdory poraněnému kolenu vede americká hvězda Lindsey Vonnová po superobřím slalomu kombinační závod na Světovém poháru v Andoře. Po pádu v sobotním super-G přitom skončila v nemocnici. Po punkci nicméně oznámila, že situace není tak zlá a dnes opět všechny lyžařky deklasovala.

Na odstraňování pořádné porce krve z kolene Vonnové se můžete podívat zde:

Drained my knee a few times and it's feeling a little better. Going to go up on the hill and see how it feels. Wish me luck!!

Video zveřejněné uživatelem Lindsey Vonn (@lindseyvonn),

Vonnová bojuje o pátý velký křišťálový glóbus se Švýcarkou Larou Gutovou, která je po kombinačním super-G na pátém místě. Na vedoucí Američanku ztrácí 43 setin.

Po sobotním pádu lékaři Vonnové odstranili z levého kolena krevní sraženinu. Majitelka řady medailí a vítězka rekordních 76 závodů SP už pár hodin po zranění avizovala dnešní start a po ranní prohlídce trati ho potvrdila. Do kombinace odstartovala s číslem 20 a první pozici už nikomu nepustila.

Kateřina Pauláthová figuruje po super-G na 41. místě, Klára Křížová je hned za ní. Start slalomu je naplánován na 14:30.

reklama