reklama

Nevíte něco o hrách? Blogy vám to poví

Olympijské kruhy. Olympijské kruhy. autor: Reuters
Turín - Máte zájem o olympijské hry, ale nemůžete být přímo v Turíně? Nevadí, stačí si sednout k počítači a na stovkách blogů najdete informace o aktuálním dění na hrách i postřehy přímých účastníků. Podle agentury Reuters se záznamy věnují jednotlivým sportovcům, radám pro návštěvníky her i  rozsáhlým fotogaleriím.

Některé z nich jsou literárně vyvedené, ale hlavně všechny nabízejí osobitý pohled, a v tom je jejich kouzlo.

Při čtení zápisků, které nikdo neupravoval a na internet se dostaly pouhým kliknutím, se lidé po celém světě mohou seznámit s osobnější stránkou olympiády. Dostává se jim přímého pohledu za kulisy.

"Je to vážně tak, být na olympiádě je úplně jiné," napsal jeden z autorů na adrese torinoblog.com, který nabídl čtenářům vyprávění o cestě na závody snowboardistů v Bardonecchii včetně cen hotdogů a jízdních řádů.

"Nasávali jsme skutečný olympijský duch, přátelství, srdečnost a radost lidí z celého světa při společné hromadné party," píše italsky.

S vlastními blogy přišla televizní společnost NBC, která vysílá přenosy z olympijských her ve Spojených státech. Na jeden přispívá vítěz Světového poháru ve sjezdovém lyžování a proslulý rebel Bode Miller, na dalším přináší své postřehy otec Apola Antona Ohna, hrdiny rychlobruslařských závodů na krátké dráze v Salt Lake City.

Své zážitky sdělují stejným způsobem i mnozí členové z početného týmu, který NBC v Turíně a okolí má. Přidávají k dobru i historiky, s kterými by na obrazovku nemohli, což je minimálně v jednom případě škoda.

"Zahlédl jsem dneska večer houf novinářů u jednoho hotelu v centru Turína. Kolovaly zvěsti, že v něm je ubytován George Clooney, který točí v Itálii film. Uprostřed toho davu, nepoznán a s ironickým úsměvem na tváři byl... George Clooney," napsal produkční Jon Miller

reklama