reklama

Nevydařená exhibice v Macau. Berdych prohrál oba duely

Tomáš Berdych Tomáš Berdych autor: Reuters
Berdych nestačil na Davyděnka ani Ferrera

Macao - Český tenista Tomáš Berdych prohrál na exhibici v Macau, kterou absolvoval cestou na turnaj v Kuala Lumpuru, oba zápasy.

Finalista Wimbledonu nejdříve v nedělním klání nestačil na Rusa Nikolaje Davyděnka a v souboji na jeden set prohrál 2:6, v duelu o třetí místo pak podlehl 6:7 Davidu Ferrerovi ze Španělska.

Čtěte také:
Berdych: Kazaši se u nás budou chtít předvést
Šance na salátovou mísu? 3 roky. Pak může přijít temno
Daviscupový tým doma přivítá nováčka z Kazachstánu

Berdych se na Venetian Macau Tennis Showdown radoval až ve čtyřhře, ve které spolu s Ferrerem porazili Švéda Robina Söderlinga a Davyděnka 7:5. Ve finále dvouhry porazil Söderling Davyděnka 7:6.

Sedmý hráč světa Berdych zahájí asijské turné v Kuala Lumpuru, kde měl v prvním kole volný los a ve druhém ho čeká lepší z dvojice Denis Istomin z Uzbekistánu a Marsel Ilhan z Turecka. Následně se Berdych přesune na turnaje do Pekingu a akci série Masters v Šanghaji.

Berdych i Štěpánek v neděli prohráli. Finálový sen se rozplynul Berdych i Štěpánek v neděli prohráli. Finálový sen se rozplynul Prohlédněte zde

Český tenista bojuje o účast na londýnském Turnaji mistrů. V aktuálním pořadí za sezonu je šestý. "Pozice vypadá slibně, ale je potřeba toho hodně uhrát, abych si to potvrdil," řekl Berdych.

reklama