reklama

Nevyšlo to. Pešta na "Černou Bestii“ v kleci nestačil, přesto nezklamal

Viktor Pešta v nemocnici Viktor Pešta v nemocnici autor: Facebook Viktor Pešta
Druhý Čech v nejslavnější lize ultimátních zápasů MMA Viktor Pešta padl ve třetím kole s obrovitým Američanem Derrickem Lewisem. Na rozdíl od boxu je v UFC váhové omezení i pro těžkou váhu. Bojovník nesmí mít na váze před zápasem přes 120 kilogramů. Třicetiletý Lewis přezdívaný "Černá Bestie“ musí do tohoto limitu jako jeden z mála shazovat.

Houston – Byla to další povedená show pod hlavičkou UFC. A svým zápasem ji otevřel český bojovník Viktor Pešta. Druhý Čech v nejslavnější lize ultimátních zápasů MMA ostudu neudělal, přesto padl ve třetím kole s obrovitým Američanem Derrickem Lewisem.

Na rozdíl třeba od boxu je v této soutěži váhové omezení i pro těžkou váhu. Bojovník nesmí před zápasem překročit hmotnost 120 kilogramů. Třicetiletý Lewis přezdívaný "Černá Bestie" musí do tohoto limitu jako jeden z mála shazovat.

Peštovi chybělo skoro patnáct kilo

Takže zatímco o pět let mladší český zápasník šel do své premiéry v nejslavnější soutěži světa tentokrát s podtitulem 192 Cormier vs. Gustafsson s vahou kolem 107 kilogramů, jeho protivník se s odřenýma ušima vešel právě do váhy 120 kg.

V prvním kole jejich souboje ale tento rozdíl znát nebyl a Pešta ho dokázal skvělou prací na zemi vyhrát. Jenže od druhého dějství se začala karta obracet a ve třetím kole dokázal Lewis unaveného českého bojovníka po 75 vteřinách porazit tvrdými údery na zemi.

"Nerad to říkám, ale byl jsem knockoutován ve třetím kole. Velké díky za vaši podporu. Jsem bojovník, někdy holt vyhraješ, někdy ne, ale vždy ze sebe vydáš to nejlepší. Jsem v pořádku, moje ego mě nyní bolí daleko více, než tělo. Budu zpět, mám vás rád lidi," napsal Pešta z houstonské nemocnice po první porážce před limitem. Celkově čítá jeho bilance 10 výher a 2 porážky.

Lewis věnoval výhru "svému městu"

Jeho přemožitel, který se zlepšil na třináct výher při čtyřech porážkách pro oficiální stránky UFC prohlásil: "Věděl jsem, že je na tom skvěle kondičně, ale věřil jsem, že já na tom budu lépe. Chtěl jsem ho knockoutovat, můj roh to chtěl také, neustále na mě řvali, abych ho trefil ještě tvrději. Jsem šťastný, že jsem se mohl vrátit do svého rodného města a vyhrát. Tohle vítězství patří vám všem, miluji vás," radoval se Lewis.

V hlavním souboji večera o titul mistra světa v polotěžké váze dokázal po pěti kolech zvítězit těsně 2-1 na body (49-48, 48-47, 47-48) šampion a legenda tohoto sportu – Američan Daniel Cormier, který si dokázal porazit se švédským vyzývatelem Alexanderem Gustafssonem.

"Děkuji Alexandrovi. Donutil jsi mě ze sebe vydat to nejlepší, jsi skvělý bojovník," řekl po obhajobě titulu šestatřicetiletý Cormier, jehož nová bilance zní 17 výher a 1 porážka. "Je to skutečný šampion, svůj titul i toto vítězství si zaslouží," uznal svoji čtvrtou porážku ve 20. zápase kariéry osmadvacetiletý Gustafsson.

reklama