reklama

New York Giants slaví Super Bowl. Porazili Patrioty

Radost fotbalistů New York Giants Radost fotbalistů New York Giants autor: Reuters
Obří triumfovali počtvrté v historii

Indianapolis - Hráči New Yorku Giants vyhráli počtvrté v historii klubu Super Bowl. Ve finále ligy amerického fotbalu NFL porazili New England Patriots 21:17 a zopakovali tak triumf na stejným soupeřem z před čtyř let.

Čtvrtým triumfem se vyrovnali Green Bay. Lepší jsou už jen tři týmy.

Nejužitečnějším hráčem finále byl stejně jako před čtyřmi lety vyhlášen rozehrávač New Yorku Eli Manning, který získal svůj druhý Super Bowl a překonal tak svého slavnějšího bratra Peytona.

Čtěte také:
V Super Bowlu si zahrají New England a New York Giants

"Byla to hodně divoká sezona, v jejímž začátku se nám moc nedařilo. My se ale nevzdali a tohle je odměna," řekl po utkání Manning.

"Porazit tým, jako jsou Patrioti, a ještě k tomu v takové vyrovnané koncovce je opravdu skvělý pocit," dodal trenér New Yorku Tom Coughlin.

Letošní Super Bowl zná soupeře. Obři vyzvou Patrioty Letošní Super Bowl zná soupeře. Obři vyzvou Patrioty Prohlédněte zde

Úvod zápasu se Patriotům vůbec nevydařil, když hned při první akci musel rozehrávač Tom Brady pod tlakem obrany zahodit míč, a jelikož to bylo ve vlastní koncové zóně, rozhodčí to odpískali jako safety a New York získal zásluhou obrany první dva body v utkání.

Následně předváděl rozehrávač Obrů Manning skvělý výkon, zkompletoval devět přihrávek za sebou, když ta poslední byla na Victora Cruze pro touchdown.

New England Patriots (Super Bowl) Tom Brady na čtvrtý Super Bowl nedosáhl Foto: Reuters

Patrioti se probrali až v závěru poločasu, kdy Brady se spoluhráči zdolal celé hřiště a 8 vteřin před koncem půle nahrál na touchdown Dannymu Woodheadovi.

Také v úvodu druhé půle pokračoval Brady ve skvělé sérii a zaznamenal nový rekord Super Bowlu v podobě 16 přesných přihrávek za sebou, když pokořil dosavadní rekord 13 přihrávek stanovený v roce 1990 Joem Montanou.

Výsledkem byl další touchdownu v podání Aarona Hernandeze.

New York však poté zlepšil svou obranu a po zbytek zápasu už nedovolil soupeři znovu navýšit skóre. Naopak dva přesné kopy ze hry přinesly Obrům snížení na rozdíl dvou bodů.

Těsný rozdíl zůstával mezi oběma týmy až do konce. Pak se ale Manningovi podařil dlouhý pas na Maria Manninghama a začal akci, která minutu před koncem skončila touchdownem Ahmada Bradshawa. New York se tak dostal do vedení, které už uhájil.

Výsledek:

New York Giants - New England Patriots 21:17 (9:0, 0:10, 6:7, 6:0)

Letošní Super Bowl zná soupeře. Obři vyzvou Patrioty Letošní Super Bowl zná soupeře. Obři vyzvou Patrioty Prohlédněte zde

reklama