New York v NBA ukončil rekordní sérii proher, radoval se po osmnácti zápasech

15. 2. 2019 7:30
Basketbalisté New Yorku v NBA porazili Atlantu 106:91 a ukončili šňůru 18 porážek. Byla to nejhorší série Knicks v rámci jedné sezony. Pouze na přelomu ročníků 1984/85 a 1985/86 měli ještě o dvě porážky více.
Kevin Knox z New Yorku útočí na koš Atlanty
Kevin Knox z New Yorku útočí na koš Atlanty | Foto: Reuters

New York čekal na vítězství od 4. ledna. Mezitím se propadl na úplné dno ligové tabulky. Proti Atlantě se ale Knicks vzchopili a celý zápas vedli, nejvíce o 17 bodů.

Nejlepším střelcem vítězů byl s 19 body Dennis Smith, který nedávno přišel z Dallasu spolu s DeAndrém Jordanem. Ten si připsal 10 bodů a 13 asistencí. Za Atlantu dal Dewayne Dedmon 21 bodů.

Russell Westbrook prodloužil rekordní sérii triple doublů už na jedenáct, ani jeho 44 bodů, 14 doskoků a 11 asistencí však nestačilo Oklahomě na odvrácení porážky 122:131 s New Orleans.

Dvě minuty před koncem byl sice rozdíl ve skóre jen tříbodový, ale Pelikáni, kteří vedli většinu zápasu, zvládli koncovku lépe. Šest ze svých 33 bodů v ní dal Julius Randle, jen o bod méně přidal Jrue Holiday. Společně tak nahradili hvězdu Anthonyho Davise, který stihl odehrát pouze 14 minut, než si poranil rameno. Možná kvůli tomu přijde o víkendové Utkání hvězd.

Z jasné výhry 127:89 se radovalo Orlando, které přehrálo Charlotte i díky 41. double doublu v sezoně pivota Nikoly Vučeviče za 17 bodů a 11 doskoků. Orlando po páté výhře za sebou útočí na příčky pro play off. Na desátém místě má stejně výher jako sedmé Charlotte, které však má dva zápasy k dobru.

Výsledky NBA:

Atlanta - New York 91:106, New Orleans - Oklahoma City 131:122, Orlando - Charlotte 127:89.