Nibali po časovce střídá v čele Hornera. König zůstává 11.

Aktualizováno 4. 9. 2013 20:15
Vincenzo Nibali se stal po dnešní časovce novým lídrem cyklistické Vuelty.
Vincenzo Nibali si po čtvrtém místě v časovce opět oblékl červený dres pro vedoucího muže průběžného pořadí. | Foto: Reuters

Tarazona - Vincenzo Nibali se stal po dnešní časovce novým lídrem cyklistické Vuelty.

Italský jezdec stáje Astana zajel na trati dlouhé 38 kilometrů v okolí Tarazony čtvrtý nejlepší čas a v červeném trikotu vystřídal Američana Christophera Hornera.

König: Myslel jsem, že nepojedu

Leopold König obsadil navzdory zdravotním problémům, které ho od víkendu trápily, jedenácté místo a stejná příčka mu i nadále patří v průběžném pořadí.

Na vítěze 11. etapy Fabiana Cancellaru ze Švýcarska dnes člen týmu Netapp-Endura ztratil 2:18 minuty.

"Celou noc jsem se propotil, ráno mi bylo tak strašně zle, že se mi honily hlavou takové věci, že to nemám šanci tu Vueltu dokončit. Nebo že změním priority a chci aspoň dokončit, že nesmím zapomínat na to, že je to má první Grand Tour a že mým prvotním cílem je dokončit a odvézt si nové zkušenosti. Toto umístění je nad očekávání," citoval Königa server iDnes.

Za Nibalim zaostává König o 4:08, od desátého Daniela Morena ho dělí 12 sekund.

Specialista Bárta dojel 'až' 19.

Časovka, v které na závodníky po startu čekalo stoupání o 605 výškových metrů na vrchařskou prémii 3. kategorie a poté dlouhý sjezd do cíle, se nevydařila úplně podle plánu Königovu týmovému kolegovi Janu Bártovi.

Sedmý muž z mistrovství světa, jenž chtěl útočit na čelní pozice, obsadil 19. místo o dvě vteřiny před Hornerem. Na Cancellaru ztratil 2:52.

Další z Čechů Roman Kreuziger, jenž si po víkendových etapách stěžoval na velkou únavu a věnoval úterní volný den regeneraci, skončil na 38. místě, Zdeněk Štybar dojel 49.

"Den volna a dnešek, kdy jsme nemuseli nikam cestovat, mi hodně prospěly. Byl jsem hodně odpočatý a na kole to bylo znát. Cítil jsem se daleko líp než předtím," uvedl Kreuziger na svém webu.

"Časovku jsem nějak objel, ale byly tam samozřejmě rezervy. Pro mě je nejdůležitější, abych byl co nejčerstvější na víkend a mohl klukům pomoci v horách. Mám radost, že Nico Roche zajel časovku hodně dobře a to samé Rafa Majka," pochválil své kolegy.

1. Cancellara (Švýc./RadioShack) 51:00, 2. Martin (Něm./Omega Pharma-Quick-Step) -37, 3. Pozzovivo (It./AG2R) -1:24, 4. Nibali (It./Astana) -1:25, 5. Cataldo (It./Team Sky) -1:41, 6. Roche (Ir./Saxo-Tinkoff) -1:48, 7. Valverde (Šp./Movistar), 8. Coppel (Fr./Cofidis) oba -1:52, 9. Brajkovič (Slovin./Astana) -1:53, 10. Sánchez (Šp./Euskaltel) -2:13, 11. König -2:18, ...19. Bárta (oba NetApp-Endura) -2:52, 38. Kreuziger (Saxo-Tinkoff) -4:21, 49. Štybar (Omega Pharma-Quick Step) -4:48.

Průběžné pořadí:

1. Nibali 41:22:22, 2. Roche -33, 3. Valverde, 4. Horner (USA/RadioShack) oba -46, 5. Rodríguez (Šp./Kaťuša) -2:33, 6. Pozzovivo -2:44, 7. Basso (It./Cannondale) -2:55, 8. Pinot (Fr./FDJ.fr) -3:35, 9. Majka (Pol./Saxo-Tinkoff) -3:46, 10. Moreno (Šp./Kaťuša) -3:56, 11. König -4:08, ...61. Kreuziger -48:29, 83. Štybar -1:06:25, 102. Bárta 1:18:36.