reklama

Nic nekončí, dokud to opravdu neskončí. Šestačtyřicetiletá gymnastka bude dál závodit

Oksana Čusovitinová na olympiádě v Tokiu Oksana Čusovitinová na olympiádě v Tokiu autor: Reuters
Navzdory tomu, že na olympijských hrách v Tokiu ohlásila v 46 letech konec kariéry, hodlá gymnastka Oksana Čusovitinová soutěžit minimálně ještě v příští sezoně. Bývalá olympijská vítězka a mistryně světa by ráda pro svůj rodný Uzbekistán vybojovala ještě jednu medaili na Asijských hrách v září 2022 v Chang-čou.

Čusovitinová se v červenci jako první gymnastka v historii představila na osmých OH a ze čtrnáctého místa v kvalifikaci na finálovou osmičku na přeskoku nedosáhla. "Chci všem oznámit, že jsem se rozhodla připravit na Asijské hry 2022. Nemůžu prostě ukončit kariéru bez medaile pro Uzbekistán," napsala minulý týden na instagramu matka dvaadvacetiletého syna.

Své první medaile získala Čusovitinová ještě v barvách Sovětského svazu na MS 1991, o rok později se stala v Barceloně olympijskou šampionkou v družstvech. Později soutěžila za samostatný Uzbekistán, v letech 2006-2012 reprezentovala Německo a poté se opět vrátila do národního týmu své rodné země. Ve sbírce má dvě medaile z OH, jedenáct z MS a čtyři z ME.

reklama