reklama

Rádi překvapujeme. Musíme ale hrát na hranici svých možností, tvrdí před házenkářskou bitvou Nocar

Karel Nocar Karel Nocar autor: Milan Kammermayer
Karel Nocar patří mezi házenkářské osobnosti. Řadu let byl kapitánem české reprezentace, zúčastnil se pěti evropských i tří světových šampionátů a po skončení závodní kariéry se stal manažerem. Ve velké euforii prožívá i vystoupení národního týmu na mistrovství Evropy, na němž se mu podařilo postoupit ze základní skupiny mezi nejlepších 12 celků, kde se postupně utká s Německem, Makedonií a Slovinskem. "Los nás poslal do skupiny smrti, takže vítězství nad Dánskem a Maďarskem považuji za velký a nečekaný úspěch,“ zdůraznil hned v úvodu rozhovoru pro Aktuálně.cz.

Chcete tedy říci, že před zahájením šampionátu se vám postup ze základní skupiny jevil jako hodně vzdálený?

"Když to tam padalo, střílel jsem dál." Zdráhala životním výkonem posunul házenkáře do čtvrtfinále "Když to tam padalo, střílel jsem dál." Zdráhala životním výkonem posunul házenkáře do čtvrtfinále Čtěte zde

Na co jiného jsme v našich úvahách mohli myslet? Vždyť Španělsko a Dánsko patří mezi světovou elitu a Maďarsko mezi špičkové evropské celky. Naším přáním bylo podat výkony na hranici možností a být všem třem favorizovaným mužstvům důstojným soupeřem. 

Jaká byla nálada po vysoké porážce se Španělskem?

Více než porážka nás zklamal velice špatný výkon. Řekli jsme si, že k dalším dvěma střetnutím musíme přistoupit s mnohem větší bojovností a maximální soustředěností.

A to byly hlavní zbraně proti Dánům?

Po 48 hodinách se náš tým představil v úplně jiném světle. Všichni hráči podali výkon na hranici svých možností, jeden bojoval za druhého, na hřišti nechali srdce - a zrodilo se fantastické vítězství, které asi nikdo nečekal.

Favoritem nebyl český tým ani proti Maďarům, kteří Španělsku podlehli jen těsně po vyrovnaném boji…

Vítězství nad Dánskem bylo pro celé naše mužstvo povzbuzující injekcí. Hráči viděli, že když si sáhnou až na dno svých sil, tak mohou porazit i papírově silnějšího soupeře. Takže znovu podali nadšený výkon a v průběhu zápasu získané vedení dokázali udržet až do konce. Všichni hráči zaslouží plné absolutorium, ale připomenout musím aspoň jednoho - Ondřeje Zdráhala. Díky své skvělé formě je zatím nejlepším střelcem celého mistrovství.

Co byste řekl na adresu dalších tří soupeřů, kteří český tým čekají v další fázi šampionátu?

Německo je úřadujícím mistrem Evropy, Makedonie je díky svým výborným výkonům s třemi body v čele této šestičlenné velice vyrovnané skupiny a nemalou kvalitu má i Slovinsko. Jde tedy opět o velice dobré soupeře a každý bod by pro nás byl zase velice cenný. Hráči dobře vědí, že je opět čekají tři náročná střetnutí, ale netají, že mají chuť své soupeře i sportovní veřejnost dál překvapovat.

Parádní jízda házenkářů. Takto se probili přes Maďarsko do čtvrtfinálové fáze mistrovství Evropy Parádní jízda házenkářů. Takto se probili přes Maďarsko do čtvrtfinálové fáze mistrovství Evropy Prohlédněte zde
reklama