reklama

Šampioni dostali pozoruhodné prsteny, pak odstartovali výhrou nový ročník NBA

basketbal, NBA 2018/2019, šampioni z Golden State s prsteny pro vítěze na začátku nového ročníku soutěže basketbal, NBA 2018/2019, šampioni z Golden State s prsteny pro vítěze na začátku nového ročníku soutěže autor: Reuters
NBA začala výhrou Golden State nad Oklahomou a vítězstvím Bostonu nad Philadelphií. Obhájce titulu k triumfu dovedl Stephen Curry, jenž zaznamenal 32 bodů.

Oakland - Sezona NBA začala vítězstvím basketbalových mistrů Golden State Warriors. Po slavnostním ceremoniálu s předáním prstenů porazili v domácí hale Oklahomu 108:100. Stephen Curry se v první soutěžní večer prezentoval 32 body a patřil mu i premiérový koš.

Podívejte se na první koš nového ročníku:

Další střelec Warriors Kevin Durant přidal 27 bodů. "Líbí se mi, jak hrajeme. Jen vydržet a dál drtit soupeře," řekl Durant. Před rokem Golden State zahájili sezonu v domácí Oracle Areně nečekanou porážkou, o bod tehdy podlehli Houstonu (121:122).

Tentokrát se diváci tolika bodů nedočkali, i proto, že Warriors proměnili jen sedm trojek z 26 pokusů. Oklahomě zatím chyběl loňský nejužitečnější hráč ligy Russell Westbrook, který se zotavuje po operaci kolena. Nejlepším střelcem hostů byl s 27 body Paul George.

Vítězně vstoupil do sezony také Boston, který doma zdolal Philadelphii 105:87.

Prsteny pro poslední mistry NBA jsou specifické. Poprvé se totiž horní část dá otočit a každý majitel si může vybrat, zda uvidí 74 modrých safírů nebo 74 bílých diamantů.

Počet 74 kamenů odpovídá počtu vítězných zápasů Warriors v minulé mistrovské sezoně (v součtu základní části i play off). Každý z basketbalistů má na prstenu své jméno a číslo dresu. Na boční straně je pak skóre, jakým skončily jednotlivé čtyři série v play off.

Basketbalisté Golden State jsou hlavními favority ligy i tentokrát, z posledních čtyř ročníků slavili titul třikrát. Pokaždé přitom hráli finále proti Clevelandu.

Výsledky NBA:

Boston - Philadelphia 105:87, Golden State - Oklahoma City 108:100.

reklama