reklama

Noví boxerští vládci dominovali: Golovkin i Gonzalez rozdávali KO

Gennadij Golovkin opět rozdával drtivé údery a poté úsměvy. Gennadij Golovkin opět rozdával drtivé údery a poté úsměvy. autor: Reuters
Kazach Gennadij Golovkin i Nikaragujec Román Gonzalez v noci na neděli ukázali našlapané Madison Square Garden v New Yorku i milionům divákům po celém světě, proč je fanoušci a experti pasují na nové krále světového ringu napříč vahami poté, co ukončil kariéru hvězdný Američan Floyd Mayweather.

New York – Nezklamali. Naopak. Kazašský boxer Gennadij Golovkin a jeho "parťák" Román Gonzalez z Nikarague potvrdili v noci na neděli v Madison Square Garden fakt, proč je fanoušci a experti považují za nové krále napříč vahami poté, co ukončil kariéru hvězdný Američan Floyd Mayweather.

Oba se poprvé představili coby hlavní hvězdy galavečera, který stanice HBO prodávala na svém placeném kanále formou PPV za 75 dolarů. A přestože čísla budou známa až na konci příštího týdne, už teď lze říct, že výkony nezklamali.

Gonzalez si s Viloriou pohrál

Maličký Gonzalez zvládl i svůj 44. profesionální duel kariéry, když v devíti kolech rozbil Američana Briana Viloriu. Bývalý trojnásobný mistr světa ale začal aktivněji, dobře se pohyboval a první dvě dějství získal pro sebe.

Ovšem ve chvíli, kdy si jej Gonzalez načetl a údery na spodek zpomalil, byla jen otázka času, kdy zápas ukončí. Viloria sice dokázal rozchodil počítání už ve třetím kole, s nadsázkou ale jen proto, aby pak dostal pořádnou nakládačku. Jeho demolici ukončil ringový v závěru devátého kola.

Gonzalez tak s přehledem obhájil titul mistra světa WBC v muší váze a celkově vylepšil svoji oficiální zápasovou bilanci na neuvěřitelných 132 vítězství a 0 porážek. Osmadvacetiletý bijec totiž kromě profiringu neprohrál ani v 88 amatérských duelech, přestože v něm nikdy nestartoval na mistrovství světa nebo olympijských hrách.

Střetne se s japonským zázrakem?

Rodák z Managuy se dostal pouhých pět vítězství na dostřel od rekordu zmíněného Mayweathera a legendární těžké váhy Rockyho Marciana, kteří jako jediní ukončili kariéry coby neporažení světoví šampioni s bilancí 49-0.

A také se před ním rýsuje podobná rivalita jako měl bijec přezdívaný "Money" s Filipíncem Mannym Pacquiaem. Gonzalezův tým totiž uvažuje o posunu do super muší váhy, které vládne jednadvacetiletý japonský přízrak a dle mnohých pro změnu největší talent světového boxu Naoya Inoue, který už je trojnásobným mistrem světa. Přitom má na kontě teprve osm vítězných duelů.

Možná ještě dominantnější výkon než Gonzalez předvedl Golovkin, který v souboji o tři prestižní tituly ve střední váze (WBA, WBC a IBF) postupně deklasoval další knockoutérské eso této divize Davida Lemieuxe.

Golovkin svého vyzývatele opět zbil

Šestadvacetiletý Kanaďan dosud vyhrál 31 ze 34 duelů před limitem a proti o sedm let staršímu Kazachovi si hodně věřil, v samotném zápase ale vypadal jako student, kterému dává jeho učitel tvrdou až brutální lekci. Během výuky pak byl Lemieux trestán za sebemenší chybu tvrdým úderem.

Nakládačku nakonec ukončil v osmém kole ringový sudí poté, co mu Golovkin podruhé v zápase poslal přesný úder na játra a bezbrannému Lemieuxovi hrozilo brutální KO. Přesto Kanaďan s koncem duelu nesouhlasil a dokonce si rýpl do svého soupeře.

"Myslel jsem, že má Golovkin tvrdší úder. Opravdu," řekl na pozápasové tiskovce. Zda mluvil pravdu, nebo z něj mluvil bolehlav z 280 inkasovaných úderů možná neví ani on sám.

"Dal jsem svým přátelům a fanouškům velkou show," kontroval se svým klasickým klidem Golovkin, jehož výhru sledovali přímo v hale mimo jiné Mike Tyson, Lennox Lewis, Michael J. Fox nebo americký prezidentský kandidát Donald Trump.

reklama