Nový ročník NBA začal výhrou obhájců. Lakers uspěli v derby

30. 10. 2013 8:00
LeBron James aplauduje divákům před úvodním zápasem sezony s Chicagem.
LeBron James aplauduje divákům před úvodním zápasem sezony s Chicagem. | Foto: Reuters

Miami - Basketbalisté Miami vstoupili úspěšně za obhajobou triumfu v NBA. V úvodním hracím dnu nového ročníku porazili na své palubovce Chicago 107:95.

Na úvod se dařilo i dalším dvěma domácím týmům. Basketbalisté Lakers v derby porazili Clippers 116:103, Indiana vyhrála nad Orlandem 107:95.

Spoelstra: Podali jsme dospělý výkon

Hráči Heat nejprve při slavnostním ceremoniálu před zápasem dostali prsteny připomínající triumf v minulé sezoně a poté až na úvodní minuty svého soupeře přehráli.

"Minulý ročník byl pro klub velmi úspěšný a jsem rád, že se nám na něj podařilo navázat výhrou. Na startu nikdy nevíte, jak to dopadne. Proto mám radost, že jsme podali týmový a dospělý výkon," prohlásil trenér Miami Erik Spoelstra.

Domácí sice v úvodu prohrávali 2:9, v první půli ale nakonec soupeře přestříleli 54:33. LeBron James se na výhře podílel 17 body, hostům naopak k lepšímu výsledku nepomohlo ani 31 bodů Carlose Boozera.

Rose: Radši na ten zápas zapomenu

Výhra Miami tak zkazila návrat Derricka Rose, který za Chicago nastoupil poprvé od loňského dubna, kdy si vážně poranil koleno.

Nejlepší hráč sezony 2010/2011 proti Heat strávil na palubovce 34 minut, připsal si 12 bodů a proměnil čtyři z 15 střel. "Nemyslím, že by za to mohla nerozehranost," řekl Rose.

"Prostě jsem to netrefoval, ale už jsem zažil horší zápasy. Radši na tenhle výkon zapomenu a budu se soustředit na další utkání, které nás čeká za dva dny," přidal.

Indiana - Orlando 97:87, LA Lakers - LA Clippers 116:103, Miami - Chicago 107:95.