reklama

Hniličku v čele NSA nahradí kouč pozemkářek a Kejvalův kritik Filip Neusser

Filip Neusser Filip Neusser autor: Milan Kammermayer
Novým předsedou Národní sportovní agentury se stal Filip Neusser, současný kouč pozemních hokejistek a protikandidát Jiřího Kejvala v plánovaných volbách vedení Českého olympijského výboru (ČOV). Jako nástupce Milana Hniličky, který dnes z osobních důvodů rezignoval, ho dnes schválila vláda. ČTK informaci potvrdil premiér Andrej Babiš.

Neusserovo jmenování do čela organizace, která má na starost rozdělování státních dotací ve sportu, znamená, že z jeho kandidatury na předsedu ČOV sejde.

Neměl na to? Opozice vítá Hniličkovu rezignaci, sportovní svazy ho naopak chválí Neměl na to? Opozice vítá Hniličkovu rezignaci, sportovní svazy ho naopak chválí Čtěte zde

Volby vedení ČOV se uskuteční za týden parlamentní formou, tedy tajným hlasováním v pražském sídle ČOV. S tímto formátem bez diskuze na plénu Neusser nesouhlasil.

Národní sportovní agentura vznikla v srpnu 2019 a do jejího čela byl jmenován tehdejší vládní zmocněnec pro sport Hnilička. Devětatřicetiletý Neusser je tak druhým předsedou této instituce.

reklama