Nowitzki znovu zářil. Dallas díky obratu srovnal finále

8. 6. 2011 8:00
Dallas - Miami 86:83 (stav série 2:2)

Dallas - Basketbalisté Dallasu zabojovali v poslední části čtvrtého finále NBA a po výhře 86:83 vyrovnali stav série s Miami na 2:2.

Klíčový koš nevstřelil nikdo jiný než střelec 21 bodů Dirk Nowitzki, ačkoli nastoupil s dalšími zdravotními problémy.

K Nowitzkého zraněnému prstu na levé ruce se tentokrát přidala chřipka. Německý hrdina Dallasu sice v úvodu čtvrtého finále trefil své první tři střely, ale poté neproměnil deset z následujících 11 pokusů.

Navíc poprvé po pěti utkáních minul z čáry trestného hodu. Ožil v poslední čtvrtině, v níž měl s deseti body lví podíl na dalším povedeném obratu Mavericks.

Dallas obrat nedokonal, třetí finále získalo Miami
Basketbalisté Dallasu otočili druhé finále NBA v Miami
Basketbalová legenda Shaquille O´Neal končí kariéru

Miami si po dvou minutách závěrečné části vytvořil nejvyšší náskok v zápase - o devět bodů. Poté ale domácí Jason Terry šesti body v řadě zavelel k obratu.

Půl minuty před koncem vedli domácí o bod a měli k dispozici celých 24 vteřin na útok. Nowitzki ale překvapivě najel do koše již v patnácté vteřině útoku, což se mu vyplatilo. Na druhé straně Dwayne Wade rychle snížil znovu na jediný bod, ale Miami muselo faulovat. Terry proměnil oba trestné hody a celek z Floridy měl šest vteřin na vyrovnávající trojku.

Avšak nejlepší hráč hostů Wade po vyhození z autu špatně zpracoval míč, který dokázal už jen krkolomně vrátit do těžké pozice Miku Millerovi, jehož střela netrefila ani obroučku.

Dallas nakonec ovládl posledních deset minut utkání 21:9. "Prostě jsme hráli s neuvěřitelným srdcem a trpělivostí," řekl po zápase pivot Dallasu Tyson Chandler, který si připsal 16 doskoků.

Wade byl nejlepším střelcem zápasu s 32 body. Chris Bosh přidal 24, ale hvězdný LeBron James trefil pouze tři z 11 střel a zůstal na osmi bodech.

Páté finále se hraje ve čtvrtek znovu v Dallasu.