Nymburk doma Bilbau podlehl,šance na postup jsou mizivé

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
23. 3. 2010 21:55
Čtvrtfinále EC: Nymburk - Bilbao 47:59
Svěřenci Muliho Kacurina se proti obraně Bilbaa nedokázali prosadit
Svěřenci Muliho Kacurina se proti obraně Bilbaa nedokázali prosadit | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Basketbalisté Nymburka nedokázali dotáhnout skvěle rozehraný úvodní duel čtvrtfinále Eurocupu proti Bilbau a v ČEZ Areně v Pardubicích podlehli 47:59.

V poločase přitom Středočeši vedli o deset a před poslední čtvrtinou ještě o sedm bodů. V závěrečné části však zaznamenali jen pět bodů, naopak v obraně propadli.

Nymburk předváděl tři čtvrtiny nejlepší výkon sezony

Svěřenci Muliho Kacurina vstoupili do čtvrtfinále druhé nejlepší evropské pohárové soutěže lépe. Při premiérové účasti mezi osmi nejlepšími týmy soutěže vedli 4:2, pak se ale ke slovu dostali zkušenější hosté.

Desátý celek španělské ligy, který nastoupil bez Tomáše Hampla, se ujal vedení, do konce první třetiny ale domácí tým skóre otočil a vedl 18:15.

Už tak dobrou obranu Nymburk ve druhé části ještě vylepšil, a výsledkem bylo pouhých 22 inkasovaných bodů za poločas.

Přestože se šestinásobným českým šampionům ve třetí třetině v útoku už tolik nedařilo, do čtvrté čtvrtiny vstupovali s náskokem 42:35.

V závěrečné části došly Nymburku síly

Jeden z největších favoritů na vítězství v soutěži Bilbao však v závěrečné části přitvrdil v obraně, a když se Nymburku přestala dařit i střelba, záhy se dostali hosté do vedení, které až do konce zápasu navyšovali.

Nymburští se tak s pardubickou halou, ve které nastoupili v letošní pohárové sezoně naposledy, rozloučili porážkou.

Odvetný zápas se hraje příští středu ve Španělsku. Lepší z tohoto dvojzápasu se dostane do Final Four.

Výsledek:

ČEZ Nymburk - Bilbao Basket 47:59 (18:15, 32:22, 42:35)

Nejvíce bodů: Lewis 17, Pumprla 9, Ricci 7, Benda 6 - Moiso 11, Banič a Warren po 10. Rozhodčí: Muzakis (Řec.), Cmikiewicz (Pol.), Herceg (Chorv.). Fauly: 18:17. Trestné hody: 9/5 - 17/12. Trojky: 8:3. Diváci: 7520.