Nymburk po náročné cestě těsně prohrál v Soluni 79:83

11. 1. 2017 20:32
Basketbalisté Nymburku sice udrželi alespoň lepší vzájemnou bilanci se Soluní, ale na jejím hřišti v Lize mistrů 79:83 a zřejmě tak přišli o šanci na první či druhé místo ve skupině.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: ČTK

Soluň - Basketbalisté Nymburku prohráli v Lize mistrů na hřišti Soluně 79:83 a zřejmě tak přišli o šanci na první či druhé místo ve skupině. Udrželi alespoň lepší vzájemnou bilanci se Soluní, která v Nymburku prohrála o osm bodů. Důvodem prohry po pěti výhrách mohla být i velmi komplikovaná cesta zaviněná klimatickými podmínkami v Řecku.

Čeští mistři odcestovali do Soluně už v úterý kolem poledne, kvůli sněhové kalamitě v Řecku však dorazili až necelé dvě hodiny před utkáním, jehož začátek byl ještě posunut. Po 500 kilometrů dlouhé cestě autobusem z Atén vyběhli rovnou na palubovku, ale únava z náročné cesty na nich v úvodu nebyla znát.

Zejména Vojtěch Hruban vstoupil do zápasu ve velkém stylu a během úvodních 14 minut dal 13 ze svých 20 bodů. Nymburk vedl až do 16. minuty, kdy Soluň skóre otočila a rychle si vytvořila osmibodový náskok. Pak ale hosté šňůrou 9:0 odvrátili domácí trhák a od té doby se hrálo velmi vyrovnané utkání.

Nymburku, na němž se postupně začala únava přeci jen projevovat, se nedařilo zastavit klíčové Američany domácích Willa Cummingse a Michaela Jenkinse, kteří táhli Aris za vítězstvím. Hlavně jejich zásluhou šla Soluň do koncovky v lepší pozici a tu využila. Nymburk měl ještě šanci poslat zápas alespoň do prodloužení, ale Allen sedm vteřin před koncem neproměnil potřebnou trojku.

Utkání 12. kola skupiny A basketbalové Ligy mistrů:

Aris Soluň - Nymburk 83:79 (19:22, 45:44, 62:63)

Nejvíce bodů: Jenkins 21, Cummings 17, Zaras a Dragičevič po 10 - Hruban 20, Allen 13, Lawrence a Meier po 10. Fauly: 19:27. Trestné hody: 25/17 - 13/8. Trojky: 10:9. Doskoky: 35:34.

Monako - Banvit 65:63,

20:00 Frankfurt - Aarhus.

1. Monako 12 11 1 888:777 23
2. Banvit 12 9 3 964:886 21
3. Aris Soluň 12 8 4 954:848 20
4. Nymburk 12 8 4 981:882 20
5. Ironi Naharija 12 4 8 848:892 16
6. Frankfurt 11 4 7 731:793 15