6. 12. 2011 21:40
Basketbalisté po třech výhrách zaváhali
Basketbalisté Nymburka děkují fanouškům, vpravo Radoslav Rančík.
Basketbalisté Nymburka děkují fanouškům, vpravo Radoslav Rančík. | Foto: Aktuálně.cz

Pardubice - Basketbalisté Nymburka dnes nevyužili šanci stvrdit postup do osmifinále Evropského poháru ULEB. Po třech výhrách ve 4. kole zaváhali, když doma v pardubické ČEZ Areně prohráli s litevským týmem Rudupis Prienai 80:83.

Přišli navíc o sérii deseti výher v řadě ve všech soutěžích. K jistotě postupu potřebuje Nymburk vyhrát alespoň jedno ze zbývajících dvou utkání, teoreticky však může postoupit i v případě, že oba zápasy těsně prohraje.

Nymburk stejného soupeře před týdnem na jeho palubovce přehrál 91:79 a i dnes měl v úvodu lehce navrch. A to především zásluhou svých pivotů.

Basketbalistky USK porazily Bourges a udržely 4. místo
Nymburk vyhrál i potřetí a má postup na dosah

Petr Benda navázal na výkon z minulého týdne, kdy byl nejlepším hráčem českého mistra, a zaznamenal 13 z úvodních 18 nymburských bodů. Dalších osm bodů přidal v první půli druhý pivot Drew Neymick.

Jenže Rudupis postupně prostor pod košem ucpal a Nymburk začal mít problémy. Zvláště když utkání vůbec nevyšlo nejlepšímu střelci týmu Chesteru Simmonsovi, který za celý zápas vstřelil jediný koš.

Ještě za stavu 29:24 to vypadalo nadějně, ovšem zbytek nepovedené druhé čtvrtiny prohráli domácí 6:17 a Litevci získali šestibodové poločasové vedení.

Hráči Nymburka znervózněli a v úvodu druhé půle dvakrát v rychlém sledu ztratili míč, což soupeř potrestal sérii tří trojek, po kterých odskočil už na rozdíl 13 bodů. Následně však dvojice Abrams - Benda předvedla stíhací jízdu a bylo to znovu jen o dva body. Jenže Rudupis ještě do konce třetí části znovu odskočil na sedm bodů.

V poslední čtvrtině Nymburk opět dotahoval a dostal se na rozdíl jediného koše, ovšem šest minut před koncem přišel o vyfaulovaného Bendu, který byl s 24 body nejlepším střelcem zápasu, a bez něj už to měl složité. Poslední šanci měl 42 sekund před koncem Křemen, vyrovnávací trojku však netrefil a Litevci už těsnou výhru uhájili.

Za týden přivítá Nymburk doma Aris Soluň, který v úvodním duelu porazil 64:55.

Evropský pohár ULEB basketbalistů - 4. kolo:

Skupina C:

ČEZ Nymburk - Rudupis Prienai 80:83 (22:18, 35:41, 59:66)
Nejvíce bodů: Benda 24, Abrams 17, Naymick 14, Wilson 9 - Kadziulis 19, Urbutis 17, Salenga 14, Orelik 11. Rozhodčí: Cmikiewicz (Pol.), Kolar (Slov.), Dragojevič (Černá Hora). Fauly: 25:25. Trestné hody: 25/21 - 34/23. Trojky: 3:8. Diváci: 805.

Aris Soluň - Groningen 79:58.

1. ČEZ Nymburk 4 3 1 328:277 7
2. Aris Soluň 4 3 1 263:233 7
3. Rudupis Prienai 4 2 2 304:319 6
4. Groningen 4 0 4 246:312 4