Nymburk porazil nejlepší tým Ligy mistrů Monako a prodloužil tak domácí neporazitelnost

17. 1. 2017 21:34
Basketbalisté Nymburka zdolali v předposledním kole skupiny Ligy mistrů favorizované Monako 76:66. Český celek prodloužil domácí pohárovou neporazitelnost, která trvá od listopadu 2015, na dvanáct zápasů za sebou. Monako sice přijelo jako nejlepší tým soutěže a navíc i s nejlepší obranou, začátek utkání ale patřil domácím. Nymburk si v první čtvrtině vypracoval osmibodový náskok, který ve druhé části navýšil dokonce na 16 bodů. Favorit se dostal do hry až ve třetím dějství, ve kterém snížil náskok domácích na dva body (52:50). Nymburk ale drama nepřipustil. V úvodních sedmi minutách poslední čtvrtiny nastřílel 17 bodů, zatímco Monaku povolil pouhé tři.
Vojtěch Hruban
Vojtěch Hruban | Foto: Milan Kammermayer

Basketbalová Liga mistrů - 13. kolo, skupina A:

Nymburk - Monako 76:66 (18:13, 40:29, 52:50)

Nejvíce bodů: Allen, Benda, Lawrence všichni 14, Sant-Roos 13 - Outtara 19, Bost 16. Fauly: 22:21. Trestné hody: 19/10 - 18/12. Trojky: 8:8. Doskoky: 40:35.

Banvit - Domžale 74:56, Ironi Naharija - Aarhus 101:62,

20:00 Aris Soluň - Frankfurt.

1. Monako 13 11 2 954:853 24
2. Banvit 13 10 3 1038:942 23
3. Nymburk 13 9 4 1057:948 22
4. Aris Soluň 12 8 4 954:848 20
5. Ironi Naharija 13 5 8 949:954 18
6. Frankfurt 12 5 7 833:861 17