Nymburk prohrál s Kazaní a v Eurocupu končí

10. 2. 2015 20:13
Nymburk v posledním kole druhé fáze v Eurocupu podlehl Kazani 79:84 a v soutěži končí.
Nymburk potřebnou výhru proti Kazani neuhrál
Nymburk potřebnou výhru proti Kazani neuhrál | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Minimálně o devět bodů museli dnes v posledním kole druhé fáze basketbalisté Nymburka porazit Kazaň, aby mohli pomýšlet v Eurocupu na postup mezi TOP 16. Jenže doma s Unicsem i přes dramatický závěr prohráli 79:84, a se soutěží se tak pro tento ročník loučí.

"Minulá sezona byla určitě úspěšnější, protože jsme prošli až do play off. Teď to nevyšlo hlavně kvůli tomu, že se nám vůbec nevydařil první zápas skupiny s Petrohradem. Pak jsme měli bilanci 0:3 a už to bylo velmi těžké. Dokázali jsme se vzchopit, zahráli jsme dobře, ale nebyl to skvělý výkon, aby nám to zaručilo postup," hodnotil trenér Kestutis Kemzura.

Mezi nejlepšími šestnácti celky soutěže chybí Nymburk poprvé od roku 2009, od té doby se však soutěž zkvalitnila. Jeho maximem je zatím čtvrtfinále z let 2010 a 2012.

Nymburk tak soutěž opouští po utkání se stejným soupeřem jako před rokem. Tehdy však s Kazaní vypadl až v play off. Ruský gigant následně došel až do finále. Tentokrát však český šampion věřil, že dokáže favorita porazit a vybojovat potřebné vítězství.

Špatný úvod Nymburk nedohnal

Jenže Nymburku se nepovedl vstup do utkání. Hráči působili nervózně, jen za první čtvrtinu ztratili sedm míčů a rychle prohrávali 8:19. Trojky Dariuse Washingtona a Chestera Simmonse je sice vrátily do hry, Nymburku se ale nedařilo navázat na kolektivní výkony z předchozích zápasů a v útoku se spíše trápili.

Naopak Kazaň táhl pivot D'or Fischer, který dal za první poločas 15 bodů. Přesto se Nymburku povedlo srovnat na 31:31 a vytvořit si šanci. Jenže Kazani vyšel závěr poločasu a šňůrou 9:0 vzala domácím vítr z plachet.

Nymburk se sice nevzdal a do druhé půle nastoupil se snahou o nápor, který táhl zejména Christian Burns, zkušená Kazaň však tak odrazila díky velmi dobře hrajícímu Keithovi Langfordovi. Navíc odskočila na rozdíl 13 bodů a v klidu si hlídala postupový výsledek.

Domácí se v závěru ještě pokoušeli alespoň vybojovat prodloužení, které by jim dalo dalších pět minut na boj o potřebné skóre, ale ani to se nepovedlo.

Utkání 6. kola skupiny G osmifinále Evropského poháru basketbalistů:

Nymburk - Kazaň 79:84 (16:21, 31:38, 49:58)
Nejvíce bodů: Simmons a Washington po 14, Burns a Benda po 12, Stutz 9 - Langford 22, Fischer 17, White a Freimanis po 10. Fauly: 20:19. Trestné hody: 20/19 - 14/12. Trojky: 6:8. Doskoky: 31:26.

Štrasburk - Petrohrad 61:73