Nymburk prohrál s Kazaní i podruhé a v Eurocupu končí

12. 3. 2014 18:30
Stejně jako před týdnem na domácí palubovce neměli basketbalisté Nymburka proti Kazani šanci | Foto: CPA Eduard Erben

Kazaň - Basketbalisté Nymburku prohráli v odvetě osmifinále Evropského poháru v Kazani 59:76 a v soutěži končí.

Středeční zápas byl v podstatě formalitou, protože před týdnem český mistr v úvodním domácím utkání podlehl favorizovanému ruskému celku rozdílem 33 bodů.

Nymburk držel s Kazaní krok jen v prvním poločase, po kterém dokonce vedl o šest bodů. Pak se ale domácí rozjeli a třetí čtvrtinu vyhráli o osm bodů a čtvrtou dokonce o patnáct. Velký podíl na obratu měl bývalý hráč NBA Andrew Goudelock, který 29 body navázal na zisk 36 z pražského duelu.

Středočeši nakonec prohráli o 17 bodů a další možnost odčinit domácí debakl, který pro ně byl nejvyšší prohrou od loňského února a druhou nejvyšší od roku 2001, budou mít už za čtyři dny. Nymburk totiž zůstává v Kazani, proti které v sobotu nastoupí tentokrát ve VTB lize.

Unics Kazaň - ČEZ Basketball Nymburk 76:59 (20:21, 34:40, 51:49)

Nejvíce bodů: Goudelock 29, Kurbanov a Zisis po 10 - Pomikálek 11, Mahalbašič 10, Page 9. Rozhodčí: Radovič (Chorv.), Vojinovič (Srb.), Čebyšev (Ukr.). Fauly: 17:23. Trestné hody: 17/25 - 9/10. Trojky: 9:2. Diváci: 2000. První zápas 91:58, postoupila Kazaň.