Nymburk se do Euroligy ani na třetí pokus neprobojoval

27. 9. 2012 22:45
Basketbalistům Nymburka ani třetí pokus probojovat se do Evropské ligy nevyšel.
Ani třetí pokus na postup do nejprestižnější evropské soutěže basketbalistům Nymburka nevyšel | Foto: Lukáš Drštička

Desio - Basketbalistům Nymburka ani třetí pokus probojovat se do Evropské ligy nevyšel.

V semifinále kvalifikačního turnaje o nejprestižnější evropskou soutěž prohráli s domácím italským celkem Cantú 83:89.

Znovu se tak představí v Evropském poháru, kde budou obhajovat čtvrtfinálovou účast.

Nymburk v první půli ztrátu stáhl

Nymburk měl v úvodu problém prosadit se přes velmi dobrou obranu Cantú a musel se nutit do nepřipravených střel. Třetí tým poslední sezony italské ligy a loňský účastník Euroligy se tak brzy ujal vedení 18:10.

Pak ale začal úřadovat nymburský rozehrávač Taylor, který nejprve povedenou individuální akcí zakončenou smečí nabudil spoluhráče a poté je vedl k vyrovnání.

Jenže Cantú se znovu povedlo odskočit na 28:19.

Trenér Ronen Ginzburg si vzal oddechový čas a nabádal své svěřence, aby nepřestávali věřit. A ti ho poslechli.

Taylor vedl další stíhací jízdu a Nymburk šňůrou 12:0 skóre otočil.

Postupně se navíc k Taylorovi přidal i druhý Američan na rozehrávce českého mistra Abrams, který střelecky táhl Nymburk v závěru první půle. Výsledkem bylo poločasové jednobodové vedení.

Cantú rozhodlo trhákem 13:0

Vyrovnaně se hrálo až do závěru třetí čtvrtiny, kdy se Nymburku přestalo dařit v útoku, zatímco Cantú proměňovalo téměř každý útok.

Po šňůře 13:0 uteklo už na sedmnáctibodový rozdíl a výhru už si nenechalo vzít.

A to i přesto, že se Nymburk snažil vrátit do hry. Především mladí Češi Palyza a Hruban a pivot Naymick se ukazovali v dobrém světle, ale Cantú si náskok zkušeně hlídalo.

V závěru si za něj zahrál i český reprezentant Jakub Kudláček.

Nymburk - Cantú 83:89 (17:23, 44:43, 57:68)

Nejvíce bodů: Taylor a Abrams po 16, Palyza 13, Tapoutos a Naymick po 12 - Aradori 19, Smith 16, Brooks 13, Leunen 9. Rozhodčí: Běloševič (Srb.), Dozai (Chorv.), Koromilas (Řek.). Fauly: 25:23. Pět chyb: 33. Taylor - 40. Cusin. Trestné hody: 18/13 - 27/20. Trojky: 12:7.

Le Mans - Kazaň 86:78 (22:20, 42:38, 58:61)