Nymburk v Eurocupu podruhé vyhrál a bojuje o postup

Podívejte se na fotogalerii ze zápasu Eurocupu Nymburk - Quakenbrück
Basketbalisté Nymburka potřebovali k zachování reálné šance na postup v 5. kole Eurocupu zvítězit.
A to se jim podařilo, když doma porazili Quakenbrück 86:70.
Německý celek se ovšem v úvodu vytasil s pečlivou obranou...
... a díky rychlým brejkům brzy vedl 7:0.
12. 11. 2013 20:14

Praha - Basketbalisté Nymburka si v pátém kole Eurocupu připsali druhé vítězství, když doma porazili Quakenbrück 86:70, a udrželi se ve hře o postup.

Na třetí Ostende momentálně Středočeši ztrácejí jedinou výhru a v příštím kole přivítají belgického soka doma. Naopak Artland bude mít s jediným vítězstvím boj o postup již hodně těžký.

Zaskočený Nymburk musel otáčet

Německý celek na úvod zaskočil Nymburk agresivní obranou po celém hřišti a rychlým přechodem do útoku, díky čemuž se ujal vedení 7:0. Hostům se navíc dařilo snadno dostávat míč na pivoty. Nymburk působil hodně nervózním dojmem, pak ale zavelel Radoslav Rančík, domácí se chytli v útoku a ještě v první čtvrtině snížili na 20:21.

Ve druhé čtvrtce pak Nymburk výrazně zlepšil obranu a dovolil Drakům jen osm bodů. Naopak sám předvedl dvanáctibodovou šňůru a na poločasovou přestávku šel s náskokem 12 bodů.

Hosty položil až další obrat

V tu chvíli se zdálo, že má Nymburk utkání pod kontrolou, jenže hosté při vstupu do druhé půle znovu zapli v obraně, donutili soupeře k několika chybám a sami předvedli šňůru 13:0, která mu vrátila vedení. Tentokrát Nymburku pomohl Vojtěch Hruban trojkou a rychlým protiútokem, čímž Lvi uklidnil.

V závěrečné čtvrtině dal tři důležité trojky v rychlém sledu po sobě Dylan Page a vrátil Nymburku náskok 12 bodů, který už domácí nepustili. V závěru tak mohli zápas v klidu dohrát a skóre ještě navýšit. Page celkem v poslední čtvrtině zaznamenal 14 ze svých 22 bodů.

Evropský pohár basketbalistů - 5. kolo:

Skupina A:

ČEZ Basketball Nymburk - Quakenbrück 86:70 (20:23, 43:31, 54:48)
Nejvíce bodů: Page 22, Hruban 16, R. Rančík 14, Simmons 13 - Wenzl a Thomas po 16, Holston 12. Rozhodčí: Gkontas (Řec.), Obrkněževič (Srb.), Radojkovič (Chorv.). Fauly: 19:19. Trestné hody: 9/7 - 18/15. Trojky: 11:5.

1. Cantú 4 4 0 336:282 8
2. Le Mans 4 3 1 303:294 7
3. Ostende 4 3 1 309:310 7
4. ČEZ Basketball Nymburk 5 2 3 400:405 7
5. Quakenbrück 5 1 4 379:414 6
6. Cibona Záhřeb 4 0 4 304:326 4