15. 11. 2011 21:05
Aris Soluň - ČEZ Nymburk 55:64
Basketbalisté Nymburku.
Basketbalisté Nymburku. | Foto: Aktuálně.cz

Soluň - Basketbalisté Nymburka vyhráli první zápas v novém ročníku Evropského poháru ULEB na hřišti Arisu Soluň 64:55. Příští úterý v pardubické ČEZ Areně přivítají nizozemský Groningen.

Osminásobní čeští šampioni zvládli první ze šesti vystoupení v základní skupině, z níž postoupí do osmfinálové fáze dva nejlepší týmy. Nymburk dnes také vyhrál třetí soutěžní zápas za sebou, když navázal na výhru ve VTB lize v Krasnojarsku a ligový triumf nad Ostravou.

Basketbalistky USK i Brna schytaly v Eurolize debakly
Basketbalistky USK zářily ve Valencii. Zdolaly suveréna

Nymburk dnes za výhrou sebevědomě vykročil už v úvodu, který ovládl křídelní hráč Pavel Pumprla. Nymburská hvězda v ofenzivním úvodu za pět minut nastřílela devět bodů a také díky ní Středočeši rychle soupeři odskočili.

V poločase drželi po krátkém výpadku na konci druhé čtvrtiny vedení o šest bodů, klíčovým úsekem pro Nymburk byla dobře zvládnutá třetí čtvrtina, kterou hosté vyhráli v poměru 15:6.

Také závěr patřil Nymburku, který v Řecku ovládl i doskok a jeho hráči se blýskli i osmi bloky proti střelám soupeřů. Pro domácí tým skončila premiéra v nové sezoně Eurocupu zklamáním. Finalisté soutěže z roku 2006 totiž po čtyřech prohrách v domácí soutěži neuspěli ani na evropské scéně.

Utkání 1. kola skupiny C Evropského poháru ULEB basketbalistů:

Aris Soluň - ČEZ Nymburk 55:64 (15:23, 31:37, 37:52)
Nejvíce bodů: Mavraides, Davis a James po 14 - Pumprla 15, Simmons a Wilson po 12. Rozhodčí: Biricik (Tur.), Obradovič (Bosna), Esteron (Izr.). Fauly: 21:18. Trestné hody: 22/15 - 10/7. Trojky: 4:5. Diváci: 1500.