Nymburk zle potrápily Pardubice

ČTK
15. 2. 2006 21:48
Basketbalisté Nymburka zakončili základní část ligové soutěže vítězstvím nad Pardubicemi 104:86. Hosté, kteří si v předchozím kole zajistili jako poslední účast ve skupině A1 nadstavbové části, ale s favoritem dlouho drželi krok.

Druhý šok potkal hráče A Plus Brno, když dosud desátému Ústí nad Labem podlehli téměř shodným výsledkem jako v sobotu poslední Sadské.

Obhájce titulu z Nymburka o své výhře nad Pardubicemi definitivně rozhodl až v poslední čtvrtině. "Pardubice hrály skvěle a my jim to svou laxností usnadnili. V závěru už se ukázala naše převaha a zkušenost. Soupeři jsme odskočili na rozdíl až 20 bodů a s přehledem ho udrželi až do konce," uvedl trenér Nymburka Michal Ježdík, jehož svěřenci v základní části prohráli ve 22 zápasech pouze jednou.

Spokojen dnes Ježdík mohl být s výkonem nové posily Rafaela Biguse. Polský pivot dal 12 bodů, doskočil osm míčů a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu.

Roli favorita nezvládli basketbalisté A Plus Brno, kteří dvakrát vedl nad Ústím rozdílem 11 bodů, ale ztrátami míčů a neproměňováním šancí umožnil hostům ještě do poločasu vyrovnat.

Po změně stran si Brňané udržovali pět minut těsné vedení, ale Severočeši stačili nejen kontrovat, ale díky mimořádné střelecké úspěšnosti strhli vedení na svou stranu a náskok neustále zvyšovali.

Pražské derby vyhrála Sparta, která měla od začátku převahu a nakonec zvítězila 88:77. Již v první čtvrtině si domácí vypracovali desetibodový náskok a vedení si udrželi až do konce, také díky 31 proměněným trestným hodům. USK přes veškerou snahu se pouze jednou přiblížil na rozdíl pěti bodů, ale soupeř ihned kontroval a získal dvanáctibodový náskok.

Soutěž se nyní rozdělí na dvě šestičlenné skupiny, v nichž se bude hrát systémem dvakrát každý s každým.

Výsledky 22. kola:
ČEZ Basketball Nymburk - Synthesia Pardubice 104:86 (25:24, 50:40, 72:63)
Nejvíce bodů: Mandič 15, Hess 14, Sokolovský a Rančík po 13, Bigus 12 - Ames 18, Šteffel 13, Jelínek 12, Majerík a Novotný po 11. Trestné hody: 41/32 - 27/17. Fauly: 32:23. Trojky: 10:7. Diváci: 300. Nejlepší hráč: Bigus.

Ostrava - Mlékárna Kunín 74:88 (20:31, 54:42, 65:58)
Nejvíce bodů: Prášil 20, Pospíšil, Hand 16 - Šoška 27, Warrick 19, Štec 13. Rozhodčí: Vyklický, Vrážel, Hruša. Trestné hody: 14/7 - 16/13. Fauly: 20:19. Trojky: 7:7. Diváci: 1000. Nejlepší hráč: Šoška.

Sparta Praha - USK Praha 88:77 (21:11, 43:36, 62:52)
Nejvíce bodů: Tanaskovič 18, Fon 14, Majoroš 13, Vukotič 12 - Begovac 17, Bosák 16, Alič 12, Tóth 10. Rozhodčí: Dolinek, Macela, Válek. Trestné hody: 43/31 - 17/12. Fauly: 20:34. Trojky: 5:5. Diváci: 300. Nejlepší hráč: Tanaskovič.

Děčín - Handicap Brno 100:78 (26:16, 57:38, 78:58)
Nejvíce bodů: Bičvič 18, Gamma 17, Sanders, Balík a Panáček po 14 - Slezák 16, Práznovský 15, Vrub a Sucharda po 14.
Rozhodčí: Lukeš, Galajda, Kučera. Trestné hody: 13/10 - 19/8. Fauly: 23:17. Trojky: 4:8. Diváci: 580. Nejlepší hráč: Gamma.

A PLUS ŽS Brno - SČP Ústí n. L. 72:90 (21:10, 38:38, 59:65)
Nejvíce bodů: Benda 19, Machač a Prach 14 - Chán 22, Feštr 21, Houška 14. Rozhodčí: Zachara, Vondráček, Znamínko. Trestné hody: 7/5 - 18/17. Fauly: 17:17. Trojky: 5:11. Diváci: 500. Nejlepší hráč: Chán.

Předehráno: Prostějov - Sadská 116:70.