reklama

O finále Fed Cupu si tenistky zahrají na antuce v Palermu

Takhle se české tenistky radovaly z postupu do semifinále Takhle se české tenistky radovaly z postupu do semifinále autor: Eduard Erben
Na antuce budou hrát české tensitky v další fázi týmové soutěže. Dvojnásobné vítězky Fed Cupu nastoupí v semifinále proti Itálii v Palermu.

Praha - Na antuce budou hrát české tenisové výběry v další fázi týmových soutěží. Dvojnásobné vítězky Fed Cupu nastoupí v semifinále proti Itálii v Palermu, muže čeká v Davisově poháru čtvrtfinále proti Kazachstánu v Astaně.

Italky dnes oznámily, že dějištěm semifinále 20. a 21. dubna bude areál Circolo del Tennis. Svěřenkyně kapitána Petra Pály čeká zápas pod otevřeným nebem.

Právě s Italkami a na antuce naposledy české tenistky okusily ve Fed Cupu porážku. V roce 2010 neuhrály Petra Kvitová a spol. v Římě ani set. Od té doby Češky vyhrály sedmkrát po sobě a dvakrát stříbrnou mísu získaly.

Reprezentanti musí do Astany

Tenisté narazí ve čtvrtfinále na Kazachstán, který zvolil podle očekávání za dějiště Národní tenisové centrum v Astaně a v hale připraví antuku.

Kazachstán vyhrál doma pětkrát po sobě, naposledy porazil na stejném místě v 1. kole Rakousko (3:1). Tenisté mají Kazachům co vracet, předloni s nimi nečekaně prohráli v Ostravě.

Čtvrtfinále Davisova poháru se uskuteční 5. až 7. dubna. Čeští obhájci titulu doufají, že už budou mít k dispozici i Radka Štěpánka, který se zotavuje po operaci vyhřezlé ploténky. Jedničkou by měl být šestý hráč světa Tomáš Berdych.

reklama