reklama

O Navrátilové Kvitová nepřemýšlí. Preferuje mužského trenéra

Petra Kvitová Petra Kvitová autor: Milan Kammermayer
Z náhlého konce na Australian Open a z rozchodu s trenérem Davidem Kotyzou se Petra Kvitová vzpamatovala dobře ale a bude mít teď dost času se po novém kouči porozhlídnout. Martina Navrátilová prý nepřipadá v úvahu, výběru ale dává volný průběh a žádný deadline s nedává.

Praha - Na letišti seděla stranou od ostatní tenistek, z jedné strany přítel Radek Meidl, z druhé fedcupový kapitán Petr Pála. Česká reprezentační jednička Petra Kvitová ale před odletem na 1. kolo Fed Cupu do Rumunska novinářům přiznala, že jméno nového trenéra zatím nemá ani v hlavě, natož, aby teď někoho lanařila a vyjednávala s ním.

Z náhlého konce na Australian Open a z rozchodu s trenérem Davidem Kotyzou se ale vzpamatovala dobře a bude mít teď dost času se po novém kouči porozhlídnout.

Máte za sebou konec ve 2. kole grandslamu, rozchod s trenérem, v jaké náladě tedy odlétáte do Rumunska?
Zotavila jsem se dobře, jsem zdravá, trénovala jsem kondici i tenis a cítím se dobře a fedcupový týden bude díky té atmosféře vynikající jako vždycky se těším. Bude to těžké utkání, ale věřím, že máme sílu je zdolat.

Kdo vás tedy ten týden trenérsky vedl?
Trénovala jsem se sparingama, s klukama v klubu. Já jsem se vedla sama, jinak v tomto ohledu není žádný pokrok. Nemám nikoho.

Může nějak ovlivnit přípravu na fedcupový víkend to, že nebudete mít u týmu svého kouče?
Tak tréninkových asi bude jen pár dnů a pak se to bude nějak dolazovat na víkend. Nějaké zkušenosti už mám a nevidím důvod, proč by mělo být něco jinak.

Máte alespoň představu, dokdy chcete trenéra mít?
Ne. Nic se ani nerýsuje, žádné novinky pro vás nemám. Deadline jsem si nedala žádný. Až to bude, tak to bude. Existuje i varianta, že bych nějaký čas jezdila po turnajích sama.

Měl by váš muž být muž nebo žena? Hodně se totiž mluví o Martině Navrátilové...
Raději bych mužského trenéra a co se týče Martiny, tak ta není jednou z variant.

Takže se poohlížíte hlavně v českých vodách?
Radši bych českého trenéra, ale pokud to nějak nedopadne, že bych tu nějakého našla, tak asi půjdu hledat do zahraničí.

A hledáte sama nebo vám někdo pomáhá?
Hledám hlavně sama, i když mám manažera, kterými dává nějaké tipy, takže se to trochu rozprostřelo. Když někdo kolem mě někoho má, tak mi napíše.

Máte tedy široký výběr kandidátů?
Žádné jméno v tuhle chvíli nevím, takže nebudu lhát. Široká základna to ale není, protože těch, kteří by mi vyhovovali lidsky i tenisově, tolik není. Jsem asi trochu specifický případ, protože jsem citlivá a vnímám toho člověka hodně po povahové stránce. Tím se výběr zužuje.

Jak náročné bylo se s Davidem po sedmi letech rozloučit.
Nebylo to lehké, jak to rozhodnutí, tak i pak ta domluva s ním. Ale David byl v klidu, zažili jsme toho spolu hodně, jak dobrého, tak zlého. Rozhodně nemáme důvod házet na toho druhého špínu. Bylo to férový, řekla jsem, co jsem cítila, a skončilo to.

Čím to bylo, že jste spolu vydrželi tak dlouho?
Určitě jsme si sedli, jinak bychom spolu takhle dlouho nevydrželi. David mě vzal, když mi bylo nějakých 19 let a teprve jsem na okruhu začínala. Poznal mě jako člověka, navíc to je dobrý trenér, takže proto nám to tak fungovalo.

V médiích se mezi odborníky často objevuje názor, že už nemáte motivaci a chuť k tenisu, co na to říkáte?
Musím říct, že to jde trochu mimo mě, tomu co je v novinách se spíš směju, takže si z toho nic nedělám. Cítím motivaci pořád, ale potřebovala jsem nějaký nový impulz, abych se mohla posunout někam dál. Chtěla jsem něco změnit. Kdybych chtěla skončit, tak skončím společně s Davidem. Končit ale nechci, a proto jsem udělala tenhle krok.

Takový hráči jako Novak Djokovič nebo Roger Federer si libují v tom, jak jim v tom tenisovém životě pomáhá rodina. Vy jste zase čerstvě zasnoubená, dá se to srovnat?
Oni mají dítě, to u mě nehrozí. (smích) Nevím, jak bych zvládala, jsem každopádně spokojená, to je důležitá součást toho našeho kolotoče.

reklama