reklama

O pořádání semifinále Fed Cupu je velký zájem

České tenistky by rády zaútočily znovu na zisk Fed Cupu. České tenistky by rády zaútočily znovu na zisk Fed Cupu. autor: CPA - Eduard Erben
Ještě během února se nejspíše rozhodne, kde české tenistky vyzvou Francii v semifinále Fed Cupu.

Praha - Ještě během února se nejspíše rozhodne, kde české tenistky vyzvou Francii v semifinále Fed Cupu. Možností je více, města i haly mají zájem obhájkyně titulu hostit. Souboj o finále se uskuteční 18. a 19. dubna.

"Alternativ je celá řada. Díky úspěchům a popularitě tenisu se nám samy hlásí města či haly," uvedl pro majitel České sportovní Miroslav Černošek, jehož společnost organizuje české zápasy ve Fed Cupu a Davisově poháru.

Nyní musí vše zvážit, spočítat náklady a čekat na podmínky mezinárodní federace ITF. "Předpokládáme, že během února se rozhodne, protože se to nezdá, ale hraje se za chvíli," dodal Černošek.

V pražské O2 areně, kde tenistky zvedly po finále nad hlavu vítěznou trofej loni a v roce 2012, se nejspíše hrát nebude. Tu už si na sobotu 18. dubna zamluvil florbal na superfinále svých soutěží. Ohrožena je i další tradiční destinace v ostravské ČEZ Areně, jelikož je možné, že se hokejisté Vítkovic dostanou do finále extraligy a série o titul se hraje právě v týdnu fedcupového semifinále.

Podobná kolize s hokejem jako v Ostravě může nastat teoreticky v Třinci, Karlových Varech, Liberci, či třeba v Pardubicích, kde by tamní haly mohly přicházet v úvahu. Mimo Prahu a Ostravu se Fed Cup naposledy hrál před pěti lety na brněnském výstavišti a o rok dříve v hale Rondo v Brně.

Jistý je nejspíše povrch, na kterém se zápas bude hrát. Tím by měl být Novacrylic-Ultracushion. Rychlý kurt natřený na dřevotřískových deskách byl v Davisově poháru a ve Fed Cupu použit devětkrát a české týmy na něm vždy vyhrály, a to včetně finálových zápasů obou soutěží v roce 2012 a finále Fed Cupu 2014. Loni na finále byl povrch příliš rychlý a svaz dostal od ITF výtku.

"Nač měnit něco, na čem jsme nikdy neprohráli. A jak hrála Francii na antuce v Itálii, jsme viděli. Budeme volit povrch pro sebe, nikoli proti soupeři," řekl kapitán Petr Pála Radiožurnálu a serveru iDnes.

Tenistky o víkendu v 1. kole vyhrály v Kanadě i bez Petry Kvitové a Lucie Šafářové. Obě opory by se měly v semifinále do české sestavy vrátit. Francie vedená Amélií Mauresmovou, zároveň trenérkou Brita Andyho Murrayho, se postarala o senzaci. V Itálii prohrávala už 0:2, ale nakonec zvítězila 3:2.

reklama