reklama

O2 arenu rozehřmí bitva dvou znesvářených bojovníků Vémoly a Kincla, slibují si krvavou řež

Karlos Vémola a Patrik Kincl Karlos Vémola a Patrik Kincl autor: XFN
Ve středu večer se v O2 areně strhne velkolepá bitva v ultimátním zápase.

Praha - Střet dvou hrdinů českého MMA. Právě tím bude duel Karlose Vémoly a Patrika Kincla. Ve čtvrtek večer si tak v O2 areně dva známí bojovníci ručně vyříkají osobní spory, které rozjela samotná výzva.

První z nich totiž v jednom z videí na sociálních sítích uvedl, že je nejlepším tuzemským bojovníkem skoro všech vah. "Jsem česká jednička v jakékoliv váze. 77, 84, 93, těžká," uvedl Vémola.

A právě toto vyjádření vyprovokovalo Patrika Kincla, jenž je českým šampionem ve velterové váze (do 77 kg) a chce svou pozici obhájit na další akci XFN v O2 Areně 28. června. Tím se spustila osobní válka mezi oběma bojovníky na sociálních sítích, ale hlavně veliká lavina zájmu fanoušků o jejich souboj.

A protože organizace XFN považuje reakce fanoušků za velmi důležité, střet titánů po zvážení potvrdila. "Tento zápas se domluvil velmi rychle. Za pouhých deset dní," sdělil Petr Kareš, promotér XFN deníku Sport. "Od počátku získal trash-talk zápasníků přirozenou dynamiku. Některé duely vzniknou takto jednoduše a samy od sebe. Pokud bychom zápasu zabránili, pak bychom zabránili zájmu široké veřejnosti o české MMA, to by bylo proti základní myšlence XFN," dodal Petr Kareš.

Slovní přebíjená mezi Vémolou a Kinclem rozhodně není sehraným představením. Zvláště bývalý bojovník UFC bere tento duel velmi osobně. "Patrik je normální prase!" řekl například razantně dvaatřicetiletý zápasník.

"Já jsem ho fakt za kamaráda považoval. Možná si myslíte, že to je sport jednotlivců, ale já si myslím, že se jedná o sport kolektivní. A fighteři by si mezi sebou měli pomáhat. Mně tohle připadá jako osobní zrada," vysvětluje Vémola. "Nevím, v kolikátém kole ho ukončím, ale rozhodně ho ukončím. A bude to poslední Čech, kterého ztrapním a znemožním," dodává.

Poslední bitva osobní války se tak odehraje v O2 areně a účast diváků bude jistě mimořádná.

"Bude to epochální zápas, jenž přiláká do O2 arény více než 10 000 lidí," slibuje promotér Petr Kareš. "Karlos Vémola a Patrik Kincl vstoupí do historie českého MMA jako zápasníci, kteří byli na začátku nové éry, kdy se MMA stalo jedním z nejpopulárnějších sportů v České republice."

McGregor se vrací do klece. Po rekordní boxerské show a šíleném demolování autobusu McGregor se vrací do klece. Po rekordní boxerské show a šíleném demolování autobusu Prohlédněte zde
reklama