reklama

Obhájce titulu Jižní Afrika na ragbyovém MS končí

Obhájcům titulu nepomohla k postupu ani drtivá převaha Obhájcům titulu nepomohla k postupu ani drtivá převaha autor: Reuters
JAR - Austrálie 9:11, N. Zéland - Argentina 33:10

Wellington - Vzpoura outsiderů. Tak se dají nazvat čtvrtfinálové boje na mistrovství světa v ragby na Novém Zélandu.

Už v sobotu postoupily na úkor favorizovaných Angličanů a Irů týmy Francie a Walesu, nyní se s turnajem loučí i obhájce titulu z Jižní Afriky, který prohrál ve Wellingtonu s Austrálií 9:11.

Přestože měli jihoafričtí Springboks po celý zápas drtivou převahu, pětku se jim dát nepodařilo. Naopak Austrálie položila pětku hned v úvodu zápasu po hrubé chybě Jihoafričanů v defenzivě a zanedlouho se dostala do vedení 8:0 proměněným trestným kopem.

Od té chvíle se hrálo prakticky po celou dobu před háčkem australských Wallabees a Jižní Afrika díky dvěma trestným kopům a jednomu dropu skóre otočila na 8:9.

Čtěte také:
Anglie v šoku, ragbisté na MS vypadli s Francií

Deset minut před koncem zápasu se Australané dostali poprvé za druhou půli do dvaadvacítky soupeře, což jim také hned pomohlo k zisku vedení, když proměněným trestným kopem otočili skóre na 11:9.

A protože Australané po zbytek zápasu už Jihoafričany k ohrožení háčka nepustili, radují se z postupu do semifinále.

V něm si zahrají s domácím Novým Zélandem, který po vyrovnané první půli zlomil v té druhé odpor Argentiny a vyhrál 33:10.

Výsledky:

Austrálie - JAR 11:9 (8:3), Nový Zéland - Argentina 33:10 (12:7).

Novozélandští All Blacks strašili tancem Haka, pak vyřídili Francouze Novozélandští All Blacks strašili tancem Haka, pak vyřídili Francouze Prohlédněte zde

reklama