reklama

Kajakář Prskavec má po třech titulech evropský bronz, Fišerová je vicemistryní Evropy

Jiří Prskavec s cenným kovem. Jiří Prskavec s cenným kovem. autor: Adam Svoboda, www.kanoe.cz
Tři individuální medaile vybojovali na evropském šampionát ve slovinském Tacenu vodní slalomáři. Kanoistka Fišerová má stříbro, kajakář Prskavec bronz, stejně jako deblkanoisté Jonáš Kašpar a Marek Šindler.

Tacen  - Kajakář Jiří Prskavec na čtvrtý titul mistra Evropy nedosáhl, na šampionátu v Tacenu získal bronz. Českého vodního slalomáře předčili dva Poláci: vítězný Mateusz Polaczyk a stříbrný Dariusz Popiela. Od úspěšné obhajoby Prskavce dělilo 97 setin sekundy. Vít Přindiš obsadil páté místo.

Kajakáři získali na ME ve vodním slalomu zlato v závodě hlídek Kajakáři získali na ME ve vodním slalomu zlato v závodě hlídek Čtěte zde

Kanoistka Tereza Fišerová získala na na řece Sávě stříbro. Devatenáctiletá vodní slalomářka ztratila na vítěznou Britku Kimberley Woodsovou 2,59 sekundy.

Čtyřiadvacetiletý Prskavec bral evropské zlato třikrát za posledních pět let. Jeho nástupce na trůnu Polaczyk je prvním polským vítězem v kategorii K1 v historii.

Po třetím místě na loňské olympiádě v Riu de Janeiro získal Prskavec další bronzovou medaili a má pátý individuální cenný kov na ME. Po chybě v úvodu trati o něj musel zabojovat, ale riskantní jízda ho vynesla na průběžné druhé místo.

Na startu v tu chvíli bylo dalších sedm kajakářů, ale před Prskavce se dostal jen Polaczyk. Stupně vítězů Prskavec uhájil o šest setin sekundy před Němcem Sebastianem Schubertem. Těsně za postupem do patnáctičlenného finále zůstal třetí člen páteční zlaté hlídky Ondřej Tunka.

Deblkanoisté Jonáš Kašpar a Marek Šindler vybojovali bronz a přinesli české výpravě třetí individuální medaili. Vyhráli Francouzi Pierre Picco, Hugo Biso, před českou lodí skončili také polští bratři Filip a Andrzej Brzeziňští.

Extrémní kajaking, parádní soustředění a noví kamarádi. Zéland se stal Hradilkovým druhým domovem Extrémní kajaking, parádní soustředění a noví kamarádi. Zéland se stal Hradilkovým druhým domovem Prohlédněte zde
reklama