reklama

Trenér amerických gymnastek Geddert spáchal sebevraždu jen pár hodin po obvinění

John Geddert John Geddert autor: Reuters
Bývalý trenér amerických gymnastek John Geddert spáchal sebevraždu jen pár hodin poté, co byl dnes obviněn ze sexuálního obtěžování a obchodování s lidmi. Zprávu o jeho úmrtí oznámila generální prokurátorka michiganského soudu Dana Nesselová.

Třiašedesátiletý Geddert byl dlouholetým spolupracovníkem lékaře americké gymnastické reprezentace Larryho Nassara, který byl v roce 2018 za sexuální zločiny odsouzen a za mřížemi nejspíše stráví zbytek života.

Gedderta, který byl v roce 2012 hlavním koučem vítězného družstva na olympijských hrách v Londýně, v minulosti obvinila zhruba dvacítka jeho bývalých svěřenkyň z Michiganu z fyzického, slovního a pohlavního zneužívání. Ve čtvrtek byl kvůli tomu obviněn z 12 trestných činů.

gymnastika, OH 2012, trenér John Geddert s vítězným týmem žen USA Trenér John Geddert s vítězným týmem žen USA na OH 2012 v Londýně | Foto: Reuters
Chlípný lékař už z vězení nevyleze, na ochranu gymnastek poputují miliony Chlípný lékař už z vězení nevyleze, na ochranu gymnastek poputují miliony Čtěte zde
reklama