reklama

To je opravdu Amerika tak sexistická a rasistická? Sportovní svět reaguje na Trumpův triumf

Martina Navrátilová Martina Navrátilová autor: Reuters
Nečekané vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách v noci na středu zasáhlo i sportovní svět. Nad triumfem podceňovaného kandidáta republikánů kroutí hlavou například Martina Navrátilová nebo Vavřinec Hradilek, ale vyjádřili se i Gary Lineker, Šárka Pančochová nebo třeba Marián Gáborík a Caroline Wozniacká. Většina hlasů kromě překvapení nad výsledkem voleb, který je zcela v rozporu s předvolebními průzkumy, je přitom k novému americkému prezidentovi spíše skeptická. Však posuďte sami ve výběru níže.

"Věděla jsem, že Amerika je rasistická, ale netušila jsem, že takhle moc," píše česko-americká bývalá tenistka Martina Navrátilová ve svém příspěvku. "A taky jsem nevěděla, že je tak sexistická. Ostuda..."

Politické dění rád komentuje i český vodní slalomář Vavřinec Hradilek, který upozornil na paralelu mezi vítězstvím Trumpa v Americe a popularitou Andreje Babiše v Česku.

"Sbohem, Ameriko, jakou jsme tě znali," napsala zase na Facebook česká snowboardistka Šárka Pančochová.

Bye bye America as we know you!!!!!

Zveřejnil(a) Šárka Pančochová dne 09. Listopad 2016

"Žijeme v mimořádné době," povzdechl si bývalý anglický fotbalový reprezentant Gary Lineker.

Jiný bývalý anglický reprezentant Phil Neville se pochlubil, že vítězství Trumpa očekával. Zdali mu ale udělalo radost, už nezveřejnil.

Oleg Tiňkov, donedávna majitel elitní stáje v cyklistické World Tour, naopak výhru Trumpa vítá zcela určitě. "Gratuluji, Ameriko, už tu perestrojku potřebujete. Trump je jako Gorbačov," napsal na Instagramu.

"To je všechno, napsala," prohlásil zase poněkud enigmaticky slovenský hokejový reprezentant Marián Gáborík. Snad s odkazem na detektivní seriál s Jessicou Fletcherovou v hlavní roli.

"Opravdu, Ameriko?" Tak se ptala soupeřka českého týmu z nadcházejícího finále Fed Cupu, Francouzka Kristina Mladenovicová.

"Řekněte mi, že se to nestalo...," zoufá si rakouská tenistka Tamira Paszeková.

Velmi stručně reagovala Dánka Caroline Wozniacká...

A na závěr ještě vtipný příspěvek účtu Big Sport, který připomněl Trumpovu epizodní roli ve wrestlerském ringu.

reklama