Oklahoma prohrála v Chicagu i přes 43 bodů Westbrooka

6. 3. 2015 9:23
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

New York - Russell Westbrook odehrál v NBA další excelentní zápas, dal 43 bodů, ale v rozhodující chvíli v závěru ztratil míč a Oklahoma prohrála na palubovce Chicaga 105:108.

Westbrook ve třetím utkání za sebou dal alespoň 40 bodů, znovu se také blížil k triple doublu, které předvedl v předchozích čtyřech zápasech. Tentokrát si připsal osm doskoků a sedm asistencí.

Oklahoma vedla na palubovce Bulls v první půli o 16 bodů, ale domácím se povedl obrat. Výhru Bulls zařídil tříbodovou střelou 2,1 sekundy před koncem E'Twaun Moore, jenž po bleskové přihrávce od Paua Gasola otočil skóre na 107:105. Hosté si vzali oddechový čas a vyhodili míč na Westbrooka, ten ale šlápl do autu a bylo rozhodnuto.

"Chtěl jsem si vypracovat pozici pro dobrou střelu, ale měl jsem nahrát Sergeovi (Ibakovi), který byl volný. Špatně jsem se rozhodl," sypal si popel na hlavu Westbrook.

Bulls si upevnili vedení v Centrální divizi. Vedl je s 26 body Nikola Mirotič, po 21 bodech nastříleli Mike Dunleavy s Pauem Gasolem. Hrdina večera Moore minul jediný z deseti pokusů z pole a zaznamenal 19 bodů.

Portland zvítězil popáté v řadě a jeho formu odnesl porážkou 75:94 Dallas. Radost z výhry zkalilo týmu Blazers zranění Wesleyho Matthewse. Ten si přetrhl Achillovu šlachu a skončila pro něj sezona.

LaMarcus Aldridge se na výhře podílel 17 body a 12 doskoky, Nicolas Batum přidal 15 bodů a také 12 doskoků. U Mavericks stačilo k pozici nejlepšího střelce 12 bodů. Tolik nastříleli Monta Ellis a Amaré Stoudemire, jenž strávil na hřišti jen necelých 14 minut.

Výsledky NBA:

Chicago - Oklahoma City 108:105, Portland - Dallas 94:75.

4. Denver 61 22 39 36,1
5. Minnesota 60 13 47 21,7