Oklahoma rozdrtila lídra NBA. Bryant hrál po 9 měsících

Aktualizováno 9. 12. 2013 5:45
Basketbalisté Oklahoma City si v nedělním zápase NBA vyšlápli na lídra soutěže z Indiany, když ho na své palubovce rozdrtili 118:94.
Po devíti měsících se vrátil na palubovky Kobe Bryant, který v dubnu podstoupil operaci přetržené achilovky. | Foto: Reuters

Los Angeles - Po devíti měsících se vrátil na palubovky Kobe Bryant, který v dubnu podstoupil operaci přetržené achilovky. Jeho Los Angeles Lakers (10-11) ale doma podlehli Torontu 94:106.

Bryant nastoupil v základní sestavě, celkem odehrál 28 minut, během nichž zaznamenal devět bodů, ale také devět ztrát.

"Cítil jsem, že bych mohl běhat celý den, je jen otázka času, jak dostat nohy zpátky do herního rytmu," přiznal Bryant.

Durant a spol rozstříleli Indianu

Basketbalisté Oklahoma City si v nedělním zápase NBA vyšlápli na lídra soutěže z Indiany, když ho na své palubovce rozdrtili 118:94. Pacers tak utrpěli ve svém 21. zápase v sezoně teprve třetí porážku.

Thunder, kteří vyhráli všechny čtyři čtvrtiny, rozhodli zápas už v prvním poločase. Ten vyhráli 56:37 a ve zbytku zápasu své vedení už jen kontrolovali. Nakonec tým kolem Kevina Duranta a Russella Westbrooka vyhrál o propastných 24 bodů.

Durant se na výhře podílel 36 body, Westbrook jich přidal o deset méně. Na straně Indiany sice zaznamenal Paul George 32 bodů, k němu se však nikdo z jeho spoluhráčů výrazněji bodově nepřiblížil.

Tým z Oklahomy si tak připsal na konto patnáctou výhru v soutěži (15-4) a v tabulce Západní konference se dotáhl na druhé San Antonio. Na vedoucí Portland pak ztrácí už jen dvě výhry (17-4).

Boston porazil New York o 41 bodů

Čtvrtou příčku pak drží Houston. Rockets na své palubovce porazili Orlando 98:88 a připsali si na konto rovněž patnáctou výhru v ročníku (15-6).

Už jen dvě výhry na Indianu pak ztrácí druhý nejlepší tým Východní konference z Miami (16-5). Heat vyhráli především díky povedené třetí čtvrtině v Detroitu 110:95.

LeBron James přispěl k výhře 24 body, Ray Allen jich zaznamenal osmnáct. Pistons i přes prohru těsně uhájili čtvrté místo (10-11) na Východě před Washingtonem (9-10).

Střelnici na palubovce New Yorku si otevřeli basketbalisté Bostonu, kteří především díky povedené první čtvrtině (34:11) vyhráli o hrozivých 41 bodů (114:73)! Celtics se tak posunuli na šesté místo Konference (10-12).

Detroit - Miami 95:110, Houston - Orlando 98:88, LA Lakers - Toronto 94:106, New York - Boston 73:114, Oklahoma City - Indiana 118:94.

3. Denver 20 12 8 60,0
4. Minnesota 20 9 11 45,0