reklama

Video: Inzultace, nebo simulace? Olomoucko žádá opakování zápasu, sudí měl incident přihrát

Inzultace, nebo simulace? Olomoucko žádá opakování basketbalového zápasu, sudí měl incident přihrát TVCOM |  01:03
Basketbalový klub nesouhlasí s předčasným ukončením duelu čtvrtfinále play off.

Prostějov - Vedení basketbalistů Olomoucka nesouhlasí s tím, že byl čtvrteční duel čtvrtfinále play off NBL v Opavě předčasně ukončen poté, co hráč hanáckého celku Darko Čohadarevič inzultoval sudího Stanislava Kučeru. Arbitr podle představitelů klubu situaci nafilmoval, proto se rozhodli proti verdiktu odvolat a požadují opakování zápasu.

"Vedení klubu nesouhlasí s nesportovním chováním svého hráče Darka Čohadareviče. Současně však na základě zhlédnutí dostupných videozáznamů i prohlášení očitých svědků incidentu jsme přesvědčeni, že k inzultaci nedošlo," uvedl klub v prohlášení.

"Situace měla být dořešena vyloučením hráče, ale ne ukončením zápasu. V tomto duchu připravujeme a dnes odešleme své podněty České basketbalové federaci s jednoznačným požadavkem opakování předčasně ukončeného utkání," pokračovalo Olomoucko.

K incidentu došlo v 18. minutě, kdy se Čohadarevič nejprve dopustil nesportovního faulu a následně dostal i technickou chybu za protesty. Když k němu přiběhl Kučera, došlo mezi nimi ke kontaktu hlavami a sudí se skácel na zem. Následně po poradě rozhodčí zápas ukončili za stavu 40:34 pro Opavu. Výsledek zůstal platný, Opava tak v sérii na čtyři vítězství vede 2:0.

Podle Olomoucka však sudí Kučera situaci přihrál. "Přiběhl přímo do cesty našemu hráči a čekal na okamžik, kdy bude mít příležitost realizovat svůj teatrální pád. Za podobné herecké výkony, pokud se jich dopustí sportovec, se v hokeji udělují dvě trestné minuty za filmování a ve fotbale žlutá karta," uvedl klub v prohlášení.

Nevídaný zkrat Šírla. V divizním utkání nejprve nakopl protihráče, poté pěstí inzultoval sudího Nevídaný zkrat Šírla. V divizním utkání nejprve nakopl protihráče, poté pěstí inzultoval sudího Čtěte zde

"Tím nijak ale neomlouváme nesportovní chování našeho temperamentního hráče, který za něj bude potrestán dle disciplinárního řádu klubu velmi tvrdě," dodal.

Situací se nyní zabývá disciplinární komise ČBF a rozhodnutí by mělo padnout v sobotu dopoledne. "Na základě dostupných podkladů disciplinární ředitel rozhoduje o tom, zda se jednalo či nejednalo o inzultaci rozhodčího. Na základě jeho rozhodnutí bude moct sportovní ředitel Kooperativa NBL rozhodnout o nařízení opakování utkání," uvedla ČBF v prohlášení.

reklama