reklama
16:00 • Muži - 12,5km • Stíhací závod

Biatlon ŽIVĚ: Muži jedou stíhací závod

Dobrý den, vítejte u online reportáže z biatlonového stíhacího závodu mužů na olympijských hrách v Soči. Závod začne v 16 hodin.

Asi netřeba připomínat, jak skvělé vyhlídky pro tento závod česká výprava má. Jaroslav Soukup v sobotu získal bronz ze sprintu a Ondřej Moravec skončil osmý, oba navíc mají jen minimální odstup na prvního Nora Björndalena, takže cesta k dalšímu cennému kovu je otevřená.

Soči 2014: biatlonista Jaroslav Soukup s bronzovou medailí ze sprintu Soči 2014: biatlonista Jaroslav Soukup s bronzovou medailí ze sprintu | Foto: Reuters

Tady je pořadí nejlepší desítky ze sprintu a údaj, s jakými rozestupy dnes závodníci odstartují do stíhačky:

1. Björndalen (Norsko), 2. Landertinger (Rakousko) +0:01, 3. Soukup (ČR) +0:06, 4. Šipulin (Rusko) +0:07, 5. Le Guellec (Kanada) +0:10, 6. Fourcade (Francie) +0:12, 7. Eder (Rakousko) +0:14, 8. Moravec (ČR) +0:15, 9. Svendsen (Norsko) +0:29, 10. Fak (Slovinsko) +0:33.

Jak vidno, rozestupy mezi jednotlivými závodníky jsou minimální. Je jasné, že dnes uvidíme další nervy drásající souboj. Kromě Soukupa má velkou šanci také Ondřej Moravec, který ztrácí na vedoucí veterána Björndalena pouhých patnáct vteřin.

SP biatlonu,. Hochfilzen, stíhačka M: Ondřej Moravec SP biatlonu,. Hochfilzen, stíhačka M: Ondřej Moravec | Foto: CPA Eduard Erben

Ještě se zastavme u čtyřicetiletého Nora Ole Einara Björndalena. Ten svým triumfem ve sprintu vyrovnal absolutní medailový rekord historie olympijských her. Stejně jako jeho krajan, běžec na lyžích Björn Dählie, už vybojoval dvanáct cenných kovů. A dnes ve stíhacím závodě se může na čele historické tabulky osamostatnit.

Soči 2014: biatlonisté Jaroslav Soukup, Ole Einar Björndalen a Dominik Landertinger s medailí ze sprintu Soči 2014: biatlonisté Jaroslav Soukup, Ole Einar Björndalen a Dominik Landertinger s medailí ze sprintu | Foto: Reuters

Na lyžařském stadionu Laura už je vše připraveno ke třetímu biatlonovému klání letošních her.

Čerstvé zprávy hovoří o tom, že do stíhacího závodu nevyrazí Michal Šlesingr, který ve sprintu skončil jednatřicátý. Zkušeného reprezentanta trápí drobné zdravotní potíže.

Závodníci už se seřazují na startu, stíhací závod začne za dvě minuty.

Bitva o olympijské medaile právě začala! Björndalen a Landertinger jsou na trati.

A dále Soukup, Šipulin, Le Guellec a Fourcade...

Ondřej Moravec už taktéž ukrajuje první metry dvanáct a půl kilometru dlouhého závodu.

Anton Šipulin, Rus který byl po sprintu hodně smutný, už se dostal před Jaroslava Soukupa. Ruský závodník by rád navázal na včerejší triumf své sestry Anastasie Kuzminové, která však reprezentuje Slovensko.

Ostře samozřejmě vyrazil také francouzský šampion Martin Fourcade. Ze šestého místa už se prokousal na třetí. Také on dnes hodně touží po medaili.

Ou, to bylo nepříjemné! Ukrajinec Deryzemlya v zatáčce vyletěl z trati a skončil v příkopu. Uvidíme, zda bude v závodě pokračovat.

Ve stejné zatáčce upadl i Bělorus Novikov...

Osmičlenná skupina vedoucích závodníků se oddělila a jede samostatně. Dobrá zpráva je, že vepředu stále figurují Ondřej Moravec a Jaroslav Soukup.

A ti nejlepší už přijíždějí na stadion. Budeme svědky první střelecké položky, konkrétně v leže.

Jaroslav Soukup suverénně bez chyby!

 

Moravec střílel pomaleji, ale také skvěle!

Z nejlepších osmi musel na trestné kolo pouze Rakušan Simon Eder, dalších sedm závodníků zastřílelo za nulu. Na prvním místě je znovu Nor Björndalen.

 

Aleš Vávra
Aleš Vávra
10. 2. 2014
reklama