reklama
16:00 • Ženy - 10km • Stíhací závod

Biatlon ŽIVĚ: Soukalová ve stíhačce čtvrtá

Dobré odpoledne, vítejte u online reportáže ze stíhacího závodu biatlonistek na olympiádě v Soči, který začíná v 16 hodin středoevropského času.

Ve hře dnes budou stejně jako ve sprintu čtyři české reprezentantky. Nedělní závod se jim ovšem příliš nepovedl, a tak mají co napravovat. Nejlepší byla Veronika Vítková na šestnáctém místě, Gabriela Soukalová po třech chybách na střelnici doběhla devětadvacátá, Eva Puskarčíková dnes vyběhne jako pětačtyřicácá a Jitka Landová padesátá.

SP biatlonu,. Hochfilzen, stíhačka Ž: Veronika Vítková SP biatlonu,. Hochfilzen, stíhačka Ž: Veronika Vítková | Foto: CPA Eduard Erben

Dnešní závod má deset kilometrů a obsahuje čtyři střelecké položky, nejprve dvě v leže a poté dvě ve stoje. Je tak dostatek prostoru zabojovat o zlepšení. Třeba Gabriela Soukalová ve sprintu ukázala famózní běžeckou formu a pokud dobře zastřílí, může se hodně posunout.

SP biatlonu,. Hochfilzen, stíhačka Ž: Gabriela Soukalová SP biatlonu,. Hochfilzen, stíhačka Ž: Gabriela Soukalová | Foto: CPA Eduard Erben

První místo ze sprintu dnes bude hájit naturalizovaná Slovenka Anastasia Kuzminová, která obhájila zlatou medaili z Vancouveru. Kromě sportovního výkonu se ale "blýskla" zajímavými slovy, kterými naštvala své slovenské příznivce - více čtěte ZDE.

 

Soči 2014: Anastasia Kuzminová, (biatlon, 7.5km sprint) Soči 2014: Anastasia Kuzminová, (biatlon, 7.5km sprint) | Foto: Reuters

Tady je nelepší desítka i s odstupy, ve kterých dnes vyrazí do stíhačky: 1. Kuzminová (Sloven.), 2. Viljuchinová (Rus) - 0:20, 3. Vita Semerenková (Ukr) - 0:22, 4. Oberhoferová (Ita) - 0:28, 5. Bescondová (Fra) - 0:30, 6. Wiererová (Ita) - 0:31, 7. Nowakowská (Pol) - 0:31, 8. E. Gasparinová - 0:31, 9. Domračevová (Běl) - 0:32, 10. Bergerová (Nor) - 0:34.

Odstupy českých reprezentantek jsou následující: 16. Vítková - 0:44, 29. Soukalová - 1:11, 45. Puskarčíková - 1:54, 50. Landová - 2:10.

V Laura aréně už se vše schyluje ke startu stíhacího závodu žen.

Anastasia Kuzminová právě vyrazila do závodu! Hýčká si dvacetivteřinový náskok na druhou Rusku Viljuchinovou.

Nejlepší desítka už ukrajuje první stovky metrů a právě teď vyráží i Veronika Vítková.

Gabriela Soukalová je také na trati...

Soukalová může vytvořit silné trio s Ruskou Zajcevovou a Finkou Mäkäräinenovou, které ve sprintu skončily o příčku přední respektive za ní.

Kuzminová začala velmi vlažně, s dvacetivteřinového náskoku už ztratila šest sekund. Famózně jede Darja Domračevová, Běloruska už je druhá před Viljuchinovou.

Veronika Vítková se posunula o čtyři pozice na dvanácté místo!

Slovenská biatlonistka už je na stadionu a míří směrem k první střelbě...

Kuzminová zastřílela čistě a drží první místo! Domračevová také bez chyby, stejně jako Viljuchinová a Vita Semerenková a Bescondová.

Veronika Vítkková musí bohužel na jedno trestné kolo. Na stavu už je i Gabriela Soukalová.

Soukalová čistá! A po první střelbě se řadí na dvacáté místo. Vítková je dvaadvacátá. Ztrácejí 52 respektive 53 vteřin. To není špatné.

SP biatlonu,. Hochfilzen, stíhačka Ž: Gabriela Soukalová SP biatlonu,. Hochfilzen, stíhačka Ž: Gabriela Soukalová | Foto: CPA Eduard Erben

Eva Puskarčíková i Jitka Landová se po dokonalé střelecké položce o několik míst posunuly.

Náskok Kuzminové před Domračevovou už činí méně než dvě vteřiny. Běloruska po trati letí a touží po nejcennější medaili.

Závod ubíhá jako zběsilý, nejlepší biatlonistky už jsou podruhé na stadionu. Jde se střílet znovu v leže.

Aleš Vávra
Aleš Vávra
11. 2. 2014
reklama