Olympijský cíl: Napodobit Vancouver a vyvarovat se Norsku

Podívejte se na české medailové statistiky na předchozích hrách. Dokáží čeští olympionici letos tyto výkony překonat?
Sama získala dvě zlata a jeden bronz. Nejrychlejší byla na tratích 3000 a 5000 metrů, soupeřky ale zaskočila i skvělým časem na jedenapůlkilometrové trati, kde skončila třetí.
Hokejistům se tentokrát nedařilo. Ve čtvrtfinále je porazilo Finsko 2:0 a skončili bez medaile. Zlato získala suverénní Kanada.
Zaskočili ale jiní. Například letošní vlajkonoška lyžařka Šárka Záhrobská (nyní Strachová). Ve slalomu měla třetí nejrychlejší čas a získala senzační bronz. Ten ještě přidal Lukáš Bauer a mužská běžecká štafeta.
Turín 2006 - 4 medaile (1 zlatá, 2 stříbrné,1 bronzová) - Byl to příběh jako hrom. Běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová se po mateřské vrátila na hry ve velkém stylu. Po jejím zlatém dojezdu na třicetikilometrové trati za ní přiběhla za cílovou čáru i dcerka. A to ještě 33letá závodnice přidala stříbro na poloviční vzdálenosti.